Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

SATIN EFENDİLER, SATIN, SATILMADIK BİR ŞEY BIRAKMAYIN, SAKIN!!!

Para bulabilmek için Avrupa ülkeleriyle, körfez ülkelerini teker-teker gezen, çalmadık kapı bırakmayan, ancak hep elleri boş dönen güzide Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek Hazretleri çareyi köprüleri, otoyolları, limanları ve HES’leri satmakta bulmuş.

Dünyada köprü, otoyol ve benzeri varlıklarını satan başka ülkeler var mı diye sorarsanız, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan gibi geri kalmış üçüncü sınıf ülkelerde bu gibi satışların olduğu bilinmektedir. Yani, Türkiyede üçüncü sınıf bir ülke durumuna düşürülmüştür. Hem, bizdeki satışlar da yeni değil. Türkiye Cumhuriyetinin 80 yıllık kazanımları, AKP’nin 20 yıllık iktidarı döneminde birbir elden çıkarıldılar. İktidar, tam bir mirasyedi gibi davranarak elde, avuçta ne varsa sattı, yine de ekonomide iki yakamızı bir araya getiremedi. Bilindiği gibi otoban ve otoyollar için zaten tespit edilmiş sabit ücretler var. Şimdi, elde kalanlar da özel şirketlere satılacak ve ekonomik alanda günü kurtarmaya yönelik bir hamle daha gerçekleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuyla ilgili olarak Meclis’te yaptığı açıklamada, önümüzdeki dönemde limanların, otoyolların, köprülerin, Elektrik Üretim A.Ş’ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santrallerinin (HES) ve bu tesislere ait arsa ve arazilerin özelleştirileceğini açıklamış bulunuyor. İstanbul’daki boğaz köprüleri ile Ankara İstanbul Otoyolu başta olmak üzere bir çok kamu varlığının özelleştirme yoluyla satılacağını açıklayan Bakan,  önümüzdeki dönemde Elektrik Üretim A.Ş’ye (EÜAŞ) ait hidroelektrik santraller (HES) limanlar, otoyollar, köprüler ile arsa ve arazilerin de özelleştirileceğini açıkladı.

Bakan Şimşek, bakanlığının 2024 yılı bütçesini sunduğu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda soruları yanıtlarken Programdakiler dışında yeni bir kamu kurumunu özelleştirmeye almayacaklarını belirtirken, muhalefet milletvekilleri, “Zaten satmadığınız ne kaldı ki, elde avuçta ne varsa hepsini sattınız” karşılığını verdiler.

Şimşek’in özelleştirileceğini söylediği köprü ve otoyollar geçmişte kamu kaynaklarıyla yapılan başta İstanbul-Ankara otoyolu ile İstanbul Boğaz Köprüsü olmak üzere özel sektörün işlettiklerine göre çok daha ucuz tarifelerin uygulandığı ulaşım ağlarını kapsıyor. Özelleştirmeleri halinde bu yol ve köprülerin fiyatının da olağanüstü artması bekleniyor.

Bakan Şimşek, muhalefet milletvekillerinin “Kapı kapı dolaşıp Arap ülkelerinden para dileniyorsunuz” şeklindeki eleştirilerine de yanıt vererek hiç kimseden kapı kapı dolaşıp para istemediğini,bu görüşmelerin çoğuna konuşmacı olarak davet edildiğini iddia etti.

Enflasyonu düşürme konusunda kararlı olduklarını belirten Şimşek, aldıkları önlemlerin 18 ay sonra sonuç vereceğini, aylık enflasyonda düşme olsa da yıllık enflasyondaki düşüşün gelecek yılın ortalarını bulacağını söyledi. Yani sözün özü ipe un serdi.

Evet, Türkiye Cumhuriyetinin bütün mal varlığı bu iktidar döneminde elden çıktı, yandaş özel şirketlere satıldı. Ne diyelim, SATIN EFENDİLER SATIN, SATILMADIK BİRŞEY BIRAKMAYIN, SAKIN!!!

TAŞLAMA

(ÖZELLEŞTİRME) DEYİP

SATMADIK BIRAKMADI

SATINIZ EFENDİLER

ÜLKE DAHA BATMADI!

 

NE HİKMETSE YANDAŞLAR

SATILANI KAPMAKTA

ALACAK PARA MI VAR

YANDAŞ OLMAYANLARDA

 

KENDİ ZENGİNLERİNİ

YARATTILAR BU BELLİ

ZÜĞÜRT İKEN YANDAŞLAR

SEMİRDİLER (KOÇ) GİBİ

 

KİMİNE İHALELER

KİMİNE ÜÇ-BEŞ MAAŞ

SEMİRMENİN TEK YOLU

YANDAŞ OLMAKTIR YANDAŞ

 

MİLYONLARCA İŞSİZ VAR

UMURUNDA BU KİMİN

ADALETİ ARARSAN

KAF DAĞINDADIR KESİN

 

LİYAKAT EHLİ DEĞİL

İTAAT EHLİ GEREK

VE REİSİN ÖNÜNDE

GEREKLİDİR BAŞ EĞMEK

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER