REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAVAŞ VARSA ŞEHİTLER DE OLACAK, GAZİLER DE…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAVAŞ VARSA ŞEHİTLER DE OLACAK, GAZİLER DE…
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
9 views
11 Ekim 2019 - 15:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Adını BARIŞ PINARI HAREKÂTI koysak bile, Türk Silahlı Kuvvetleri bir savaşın içindedir. Elbette, bu harekât, toprak işgal etmek amacıyla değil, meşru müdafaa amacıyla yapılan bir harekâttır. İşin bu raddeye gelmesinde, siyasi iktidarın yanlış politikaları etken olmuş mudur, elbette olmuştur. Ancak, bu saatten sonra geçmişin muhasebesini yapmak değil, bize düşen önümüze bakmak, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin arkasında durmaktır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı harekâta karşı olanlar olduğu gibi, lehinde olan devletler de vardır. Ancak, başta Suudi Arabistan olmak üzere, sözde dostumuz olan Müslüman devletlerin harekâta karşı çıkmalarını doğrusu karşı duruş sergileyen Avrupa Birliği Devletlerinden daha çok yadırgadık.

Türkiye’yi kınayan ülkeler arasında Filistin’in de bulunduğu öne sürülmüş, doğrusu bu bizi daha da üzmüştü. Her zaman için yanında olduğumuz ve Mavi Marmara olayında davası için şehitler verdiğimiz Filistin’in Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla Türkiye’yi kınamadığı bu ülkenin yetkilileri tarafından resmen açıklandı. Türkiye’nin terörü bitirmek için başlattığı Barış Pınarı Harekâtını Filistin’in kınadığı iddiası asılsız çıktı. Filistin’den yapılan açıklamada bu iddialar yalanlanırken, “Filistin, Suriye’nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak” ifadeleri kullanıldı.

Arap devletlerinin, Türkiye’yi kınamalarına gelince, onlar zaten kurtuluş savaşı öncesinde de İngilizlerle, Fransızlarla ve İtalyanlılarla işbirliği yaparak Osmanlı İmparatorluğunu sırtından vurmamışlar mıydı!

Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’de başlattığı BARIŞ PINARI HAREKÂTI devam ederken, etkisiz hale getirilen teröristler yanında haliyle şehit ve gazi haberleri de gelmektedir. Bu durumu menfi propaganda vasıtası yapmak, ancak art niyetlilerin işi olabilir. Bir yerde savaş varsa ŞEHİT VE GAZİLERİN olması da kaçınılmazdır. Şehitleri, gazileri olmayan savaş olur mu!

Bizim bu konuda tesellimiz, etkisiz hale getirilen terörist sayısı ile şehit olan askerlerin sayılarıdır. Bu sayı etkisiz hale getirilen 10 teröriste karşı 1 şehit verilmesi hükmündeyse, harekât çok başarılı devam ediyor demektir. Kaldı ki bu satırların yazıldıklarında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 350 civarında olduğu, verilen şehit sayısının ise sadece 2 olduğu, bunun yanında, terörist unsurların sivillere saldırıları sonucu çoğu kadın ve çocuk 8 şehidin bulunduğu belirtilmektedir. Yani, Türk silahlı kuvvetlerinin başarılarının kanıtlanması açısından çok mükemmel bir tablodur.

Evet, Türkiye olarak bir savaş içindeyiz. Bu savaşta, elbette şehitlerimiz de olacak, gazilerimiz de! Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmetler, ailelerine sabırlar, gazilerimize acil şifalar dilerken, Kahraman Mehmetçiklerimize de muzafferiyetler diliyoruz!

TAŞLAMALAR

BİR YERDE SAVAŞ VARSA

ŞEHİT DE VAR GAZİ DE

BU HEP BÖYLE OLMUŞTUR

BİLİNMEKTE MAZİDE

ŞEHİTLİK VE GAZİLİK

YÜCE MERTEBELERDİR

NASİP OLMAZ HERKESE

ALANLAR HAKKEDENDİR

BARIŞ PINARI DEDİK

HAREKÂTIN ADINA

BARIŞ İÇİN BAZEN DE

SAVAŞMAK GEREK ANLA

MEHMETÇİĞİM VATANA

SAĞ SELAMET DÖNECEK

GAZİLERİN YANINDA

ŞEHİTLER DE VERECEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.