Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Savaşın Mağdurları, Çocuklar ve Kadınlar!

İSRAİL-HAMAS SAVAŞI CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR, ERDOĞAN, ARABULUCULUK TEKLİF ETTİ!

İSRAİL-HAMAS SAVAŞI CAN ALMAYA

İsrail-Hamas savaşı can almağa devam ederken, savaşın mağdurları çocuklar ve kadınlar oluyor. Hamas’ın başlattığı operasyon sonrası İsrail’in saldırıları yoğunlaştı. Can kaybı her geçen dakika artarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘itidal’ çağrısı ve ‘arabuluculuk’ teklifi dikkatlerden kaçmadı.

ABD merkezli Wall Street Journal ‘Erdoğan, Türkiye’nin Potansiyel Mahkum Değişimi Konusunda Müzakerelere Yardım Etmeye İstekli Olduğunu Söyledi’ manşetini attı.

Haberde ‘Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkesinin İsrail ve Gazze’deki çatışmalarda arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu, buna İsrail hükümetinin talebi halinde potansiyel bir mahkum değişimi müzakeresinin de dahil olduğunu söyledi’ ifadesine yer verildi.

Erdoğan’ın açıklamalarını öne çıkaran Alman Tagesschau ‘Türkiye arabuluculuk yapmak istiyor’ dedi.

Bölgedeki gelişmeleri canlı bloğu üzerinden okurlarına aktaran Alman yayın organı haberinde şu ifadelere yer verdi; ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göre Türkiye, İsrail’deki savaşta arabuluculuk rolü oynamaya hazır. İsrail’e Filistin bölgelerini bombalamayı bırakması ve Filistinlileri de sivil İsrail yerleşimlerine yönelik saldırıları durdurması yönünde çağrıda bulunuyor. Türkiye’nin Gazze Şeridi’ne insani yardım hazırladığını ifade ediyor. Bağımsız egemen bir Filistin devleti olmadan bölgede barış olmayacaktır.’

Yunan Kathimerini ise ‘Erdoğan İsrail ve Hamas’ı ‘dengelemeye’ çalışıyor’ manşetini attı.

Al Monitor ‘İsrail-Hamas savaşı şiddetlenirken Türkiye’den Erdoğan ılımlı bir duruş sergiliyor’ başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Haberde ‘Türkiye’nin Erdoğan Gazze ihtilafında tarafsız bir duruş sergiliyor ve İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapmayı teklif ediyor’ ifadelerine yer verildi.

Japonya merkezli NHK ‘Erdoğan, Türkiye’nin Hamas-İsrail çatışmasında arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu söyledi’ dedi.

Al Arabiya ‘Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü Filistinlilere İsraillilere yönelik “tacizlerine son vermelerini” ve Gazze’de çatışmalar şiddetlenirken her iki tarafın da savaş kurallarına saygı duymasını söyledi’ dedi.