REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAVURGANLIĞA GİDECEK TEK KURUŞUMUZ OLMAMALI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAVURGANLIĞA GİDECEK TEK KURUŞUMUZ OLMAMALI!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
07 Ağustos 2018 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizin ekonomik alanda sıkıntılı bir dönenden geçtiği, en küçük yaştaki çocuklarımızca da biliniyor ve bu nedenle ekonomik düzlüğe çıkmaya yönelik alındığı belirtilen önlemlerin bir an önce başarıya ulaşması temenni ediliyor. Satın alma gücü eriyen vatandaşlarımız, ekonomik alanda arzulanan başarıya ulaşılamaması durumunda, yaşanacak olumsuzluklar bedelinin kendilerinden çıkarılacağı bilincindeler ve bu bakımdan herkes ülke ekonomisinin düzlüğe çıkmasını isterken, bunun için dua edenler dahi olmaktadır.

Tam bağımsızlık ilkeleri içinde en önemli olanı ekonomik bağımsızlıktır ve İstiklal Savaşı’ndan sonra bu noktada gösterilen duyarlılık daha sonra sürdürülmediğinden, sentlere muhtaç olduğumuz dönemler yaşandı. Ekonomik savaşlar çok eski yıllarda da vardı şimdi de devam ediyor ve bundan sonra da devam edecektir. Bu gerçeğin dikkate alınması durumunda Türkiye’mizin savurganlığa gidecek tek kuruşu dahi olmaması gerektiğinin kaçınılmazlık arz ettiğine hükmedilecektir ve bu görüşü taşıyan halkımızın çok geniş kesimi, savurganlığı asgari düzeye indirgeyecek önlemler alınması temennileri arasında; “Devletin malı deniz, yemeyen domuz zihniyeti ile hareket edenlerin saptanması durumunda böylelerini vatana ihanet suçundan yargılamak caydırıcılık teşkil edeceğinden en geçerli önlem olacaktır…” diyorlar.

Savaştan çıkan ülkemizin o dönemlerde içinde bulunduğu zor koşullarda bile kimsenin elinde sihirli asa yoktu ama Liramız yine de çok değerliydi ve 80 kuruşumuz bir ABD dolarına tekabül ediyordu.  İşaret edilen muasır medeniyet düzeyini yakalamada rötar yapmamış olsaydık, belki de veto hakkı bulunan ülkelerden biri olacaktık ve üzücüdür ki akan yıllar içindeki elverişsiz icraatlar, ülkemizi böyle bir şanstan mahrum etti. Şüphesiz arzulanan hedeflere ulaşamayışımızın en önemli nedeni ekonomik alanda yaşanan olumsuzluk olmuştur ve hiç kimse bu gerçeğin aksini iddia edemez.

“Yolsuzluk” olarak değerlendirilmesi gereken savurganlıkları en asgari düzeye çekebilmek için birçok vatandaşımızın belirttiği gibi, böylelerinin saptanması durumunda onları vatana ihanet suçu ile yargılamakta isabet vardır. Böyle bir karar alınması durumunu, sadece saçı bitmemiş yetimin hakkını gasp edenleri üzer diyerek, tek kuruşumuzun savurulmaması gerektiği görüşüne ilgililerin dikkatini çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.