REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAVURGANLIKLAR ÖNLENMELİ!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAVURGANLIKLAR ÖNLENMELİ!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
23 Haziran 2021 - 13:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekonomik alandaki büyük sıkıntının erken bir zaman dilimi içerisinde giderilebilmesi, gerekli önlemlerin bir an önce devreye alınmasıyla mümkün olabilir ve bu önlemlerden biri, ihracat oranımızı daha çok üreterek  ithalat oranının üzerine çıkarmaktır.. Bu önemli beklentinin hedefe ulaşabilmesinde ise, milyonlarca işsiz vatandaşımızın atıl durumdaki güçlerini ekonomiye kazandırmak, öncelik arz eder.. Üzülerek belirtmek gerekir ki, yeni istihdam alanları oluşturmaya yönelik yaşama geçirilen değişik desteklemeler bugüne kadar hiçbir olumlu sonuç vermediğinden, var olan işsizliği aşağılara çekmek mümkün olmamıştır.. Günümüze dek ve devreye alınmakta olan destekleme yöntemlerinin bu nedenle ciddi şekilde gözden geçirilmesi gerekir.

2021 yılının 6’ıncı ayında yol almaya devam ederken, işsizliği giderme beklentisinin her yıl sarktığı gibi yine önümüzdeki yıla sarkacağı gerçeğiyle karşı/karşıyayız ve olumlu sonuç verecek önlemler bir an evvel programlanmadığı sürece umulan elde edilmeyecektir 2022 yılında da!.. Yatırımcıların önlerini görmeden istihdam alanları oluşturmaları söz konusu olamaz elbet ve bu önemli noktayı ilgililerin mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekir.

İşsizliği aşağılara çekmeye ve ithalatı da mümkün mertebe azaltmaya yönelik gerçekçi önlemlerin bir an önce yaşama geçirilmesi gerektiğinin altını çizerken, ekonomiyi düze çıkarmak için önceliğin, ülkemizde had safhada olduğu gözler önünde bulunan her alandaki savurganlığı gidermek olduğuna da dikkat çekmek isterim.. Vatandaşlarımız her şeyin hesabını yapması gereken süreçten geçiyor ve bu gerçeğe rağmen, ülkemizin her yerinde savurganlıklar tüm hızıyla devam ediyor ne yazık ki!.. Bu savurganlıkların ülkemiz ekonomisine vermiş olduğu zarar çok büyük oluyor ve söz konusu savurganlıkları minimum düzeye indirgemediğimiz sürece ekonomiyi düze çıkarmaya yönelik sağlıklı önlemler alınması mümkün olmayacaktır.. Savurganlık alanları öylesine yaygın ki, sadece bir kaçını dahi dar sütunlara sığdırmayı imkansız gördüğümden genelleme yapmakla yetineceğim sadece.. Ülkemizin her yerinde düşündüren savurganlıklar yaşanıyor ve bu durum, sık/sık dile getirilen tasarruf tedbirleriyle örtüşmüyor!.. Son zamanlarda insanca yaşam koşullarından tüm hızıyla uzaklaşan halkımız, her alanda yaşanmakta olan savurganlıklara derhal dur denmesini istiyor ve bu beklentiye mutlaka kulak verilmeli diye de görüş belirtiyorlar önemli konulardan söz ederlerken.

Önceliğin, savurganlıkları önlemeye verilmesi gerektiği görüşünün yabana atılmaması gerekir derken,   tasarruf tedbirlerinden söz edenlerin de söylemlerine ters düşmeleri durumunun çok büyük tepki topladığına özellikle dikkat çekmek isterim!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.