REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAYIN ERDOĞAN DA ÇEVRESİNDEKİLERE BUNU DESE!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAYIN ERDOĞAN DA ÇEVRESİNDEKİLERE BUNU DESE!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
10 views
05 Ekim 2018 - 14:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Dost, acı söyler” şeklinde dillenen bir deyim vardır. Gerçekten de öyledir. Dostların acı söylemeleri, samimiyetleri gereğidir. Hep yağlayan, hep yalakalık yapanlardan fersah-fersah kaçmak lazımdır. Gerçek dost, gerektiği zaman ve yerde yanlışları konusunda dostunu uyarandır. Gerçek dostunun sözlerine kulak veren kazanır, yalakalara kulak veren kaybeder.

Herkes de bilir ki Yeni Akit Gazetesi havuz medyasının yayın organlarından biridir. Bu Gazetenin bütün yazarları gibi Abdurrahman Dilipak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevdalısıdır. Ama yalaka değil, gerçek dost olduğunu son günlerdeki yazılarıyla ispatladı. İki konuya dikkatleri çekti ki, gerçekten önemli konular. İlk tepkisini,  ABD’li McKinsey şirketine danışmanlık görevi verilmesine gösterdi. Bizce de bu çok yerinde ve haklı bir tepkidir. İkincisi ise “Şimdi tövbe zamanı” uyarısında bulunmasıdır.

Bu yazısında “İçimizdeki beyinsizler yüzünden bir helak gerçekleşebilir” diyen Dilipak, “Talut-Calud’u hatırlayın. İçimizden çoğu o ‘içme’ denilen ‘zehirli su’dan kana kana içtiler. Şimdi tevbe zamanıdır. Şimdi Davud’un sapanını ele alma zamanı” ifadesini kullandı.

“Şikayetname” başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a: “Reis be, biliyorum ‘yalnız’ adamsınız, kalabalıklar içinde yapayalnız. Sizin güvendiklerinizden bazıları güveninizi kötüye kullandı ve sizin adınızı kullanarak çirkin işler yaptılar. Sizin için dua ediyorum ki, Allah sizi bunların şerrinden emin eylesin” demek cesaretini gösterdi.  “Bir kişiye yapılan haksızlık, bütün bir topluma yöneltilmiş bir tehdittir. Benim katlanmak zorunda olduğum güçlükler bir başkası için baht kaynağı olsun, emsal ve örnek teşkil etsin diye bunları yazıyorum” ifadesini kullanan Dilipak “AK Parti, içindeki AKP’lilerin sırtına yüklediği bu kamburdan kurtulmadan rahata kavuşmayacak. Bu etrafınızdaki menfaatperest, laf dinlemez siyaset ve bürokrasi bezirgânlarından yakanızı kurtarmazsanız, Allah’ın yardımı bize ulaşmaz. ‘İçimizdeki beyinsizler’ yüzünden bir helak gerçekleşebilir. ‘Allah o zaman işlerimizi sarp dağlara sardırır’ diye de devam etmiş: “Talut – Calud’u hatırlayın. İçimizden çoğu o “içme” denilen “zehirli su”dan kana kana içtiler. Şimdi tevbe zamanıdır. Şimdi Davud’un sapanını ele alma zamanı. Geç kalmadan. Şikâyet değil, ama siyasette olması gerekenler üzerine yarın da yazmaya devam edeceğim. Daha yazacak çok şey var zira.”

Abdurrahman Dilipak’ın, Sayın Erdoğan’ı  özellikle çevresindeki bazı istismarcılar konusunda uyarması, bize ATATÜRK’LE ilgili bir anekdotu anımsattı. Anekdot şu:

Atatürk’e de her zaman büyük bir sevginin yanında yalakalık yapanlar olmuştur. Bir gün yine birisi Ata’yı överken “Atam sen en iyi yüzücüsün, koşucusun, at binicisin, güreşçisin” falan deyince Atatürk sonunda dayanamaz ve der ki:

-Öyle demeyin, Atatürk büyük adamdı yanındaki puştlar ve pezevenkler olmasa daha büyük işler yapacaktı deyin.

Keşke Sayın Erdoğan da, Abdurrahman Dilipak’ın (ŞİKÂYETNAMESİNDE) belirttiği menfaatçilere bunu dese…

NOT: Yazar Abdurrahman Dilipak “ŞİKÂYETNAME” başlığını büyük bir ihtimalle Şair Fuzuli’nin (ŞİKÂYETNAME) başlıklı eserinden esinlenerek kullanmıştır. Bu kasidenin:

“Selam verdim rüşvet değildir diye almadılar”

Mısra-ı oldukça yaygındır ve anlamlıdır.

TAŞLAMALAR

AKŞENER’LE, BAHÇELİ

BİRBİRİNE DÜŞTÜLER

BİRDİLER BİR ZAMANLAR

İKİYE BÖLÜŞTÜLER

 MHP-İYİ PARTİ

AYNI YOLUN YOLCUSU

MİLLİYETÇİLİK YAPMAK

SİYASETİN UCUZU

 MİLLİYETÇİ VE DİNDAR

GÖRÜNMEKTİR İŞLERİ

KEŞKE ORTAYA ÇIKSA

NEDİR GERÇEK YÜZLERİ

 BU MİLLETİN ZAAFI

MİLLİYETÇİLİK VE DİN

İNSANLARI KANDIRMAK

BU YOLLA KOLAY BİLİN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.