Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

SAYIN ERDOĞAN, SİİRT’E GELMEZSE BİLE!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde partisinin adaylarını desteklemek amacıyla kazan-kepçe misali il-il dolaşmaktadırlar. 10 Şubat 2024’te Zonguldak’ta başlayan seçim mitingleri anlaşılan seçimlerde propaganda yasaklarının başlayacağı 30 Mart 2024 günü saat 18:00’e kadar devam edecektir. Gerçi, Sayın Cumhurbaşkanı için seçim yasağı diye bir durum da düşünülemez.

Ancak, Sayın Erdoğan’ın bu seçim propagandası gezilerinde Siirtliler olarak dikkatlerimizi çeken bir husus var. Başka Bölgeleri es geçelim de kendi bölgemize bir bakalım. Güneydoğu olarak isimlendirilen bölgemizde toplam 9 il bulunmaktadır. Hemşerisi olmamız dolayısıyla bu illerin adlarını sıralamanın ilkini SİİRT’İMİZLE başlatalım. Güneydoğu’nun dokuz ilinden ikisi  Siirt’imizin eski ilçeleri olmaları dolayısıyla onlara da bir göz ağrımız ve gönül bağımız olan Şırnak ile Batman’dır. Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman ve Kilis de Güneydoğu Bölgesine dahil illerdir.

Sayın Cumhurbaşkanı Bölgemiz illerinde seçim mitingi çalışmalarına 27 Şubat günü Adıyaman’da start verdiler. 9 Mart günü Şanlıurfalılara hitap ettiler. 13 Mart’ta ise önce Şırnak, sonra da Mardin’de halka hitapta bulundular. 17 Mart günü Gazianteplilere hitap eden Sayın Cumhurbaşkanı, 21 Mart günü Kilis’teydiler. 27 Mart’ta ise önce Batmanlılara, aynı gün Diyarbakır’a geçerek oradaki vatandaşlara hitapta bulundular. Yani, Güneydoğu’nun 9 ilinden şu ana kadar uğramadıkları tek vilayet SİİRT’TİR.

Sayın Cumhurbaşkanı, miting düzenlenen illerde birçok açılışları gerçekleştirmek yanında, bol-bol vaatlerde bulunmayı da ihmal etmeyerek, partisinin  adaylarına oy istemektedirler.

Öyle tahmin ediyoruz ki Sayın Erdoğan’ın Siirt’i es geçmesinin sebebi İlimizi (TORBADA KEKLİK) bilmesinden kaynaklanmaktadır. 9 Mart 2003’te İlimizde gerçekleştirilen yenileme seçiminde Sayın Erdoğan’a ve partisine yüzde 85 oy veren Siirtli seçmenleri (TORBADA KEKLİK) bilmesi gayetle normaldir. Biz Siirtliler olarak Sayın Erdoğan’ın Siirt’e gelmesini zaten partili adaylarına oy istemesi veya müjdeler vermesi açısından değil, GÜL YÜZÜNE HASRET KALDIĞIMIZ İÇİN BEKLİYORDUK.

Yoksa, 22 yıllık AKP iktidarı sayesinde MAŞAALLAH SİİRT ÖYLE BİR KALKINDI Kİ, 22 yıl öncesinden Siirt’i görenler, gelip de bir daha görseler tanıyamayacak ve (SİİRT NE KADAR GELİŞMİŞ, NE KADAR KALKINMIŞ, ŞANSA BAK YAHU, KEŞKE YENİLEME SEÇİMİ SİİRT’TE DEĞİL DE, BİZİM İLİMZDE OLSAYDI, BİZİM İLİMİZ BÖYLESİNE KALKINSAYDI, BUNCA YATIRIMLARA MAZHAR OLSAYDI) diyerek gıpta edeceklerdir.

Siirtliler olarak biz yine diyoruz ki, İnşallah sayın Erdoğan’ın gelmeyişi, hemşerilerimize küskün oluşundan falan  değildir de merkez ilçe dahil bütün ilçelerimizde AKP’li adayların kazanacaklarını bilmelerinden kaynaklıdır. Hem, Sayın Erdoğan Siirt’e gelmeseler bile, başta TRT olmak üzere günün 24 saatinde Zat-ı Devletlerini televizyonlardan izleyerek hasret gidermek şansına sahibiz. Bu da bize yeter, artar bile. Buna da şükürler olsun…

TAŞLAMA

YEREL SEÇİM BU AMMA

GENEL KADAR ÖNEMLİ

OYLANACAK SADECE

ADAYLAR DEĞİL, BELLİ

 

MEVCUDU ONAYLAMAK

YA DA REDDETMEK DEMEK

BİR BAKIMA BU SEÇİM

BUNU BİLMEMİZ GEREK

 

YOLSUZLUK VE YOKSULLUK

ONAYLANACAK BELLİ

EMEKLİ KARDEŞLERİM

BUNU BÖYLE BİLMELİ

 

BU SEÇİM YEREL SEÇİM

DEĞİLDİR İNANINIZ

TÜRKİYE’NİN KADERİ

OYLANAN UYANINIZ

 

GENEL SEÇİMDEN BİLE

ÖNEMLİDİR BU SEÇİM

OY NAMUSTUR, KUTSALDIR

BUNU BÖYLE BİLELİM

 

BAŞKALARINA DEĞİL

VİCDANINA DANIŞ SEN

EN DOĞRU KARAR ÇIKAR

VİCDANA KULAK VERSEN

 

BU ÜLKE BÖYLE YEREL

SEÇİM GÖRMEDİ DAHA

YEREL SEÇİM DEĞİL BU

BENZER REFERANDUMA

 

YEDİ İLÇEMİZ İLE

BEŞ BELDEMİZ VAR BİZİM

KİMLER BAŞKAN OLACAK

BİR BAKALIM AZİZİM

 

İKİBUÇUK GÜN KALDI

YEREL SEÇİMLER İÇİN

GENEL SEÇİMLER KADAR

ÖNEMLİ BU KEZ BİLİN

 

BİR NEVİ REFERANDUM

OLACAK BUDUR GERÇEK

SEÇMENLER İKTİDARA

NE TÜR MESAJ VERECEK

 

SEÇİMDE HİLE YAPMAK

BİL EN BÜYÜK VEBALDİR

MİLLİ İRADEYİ GASP,

ADALETİ İHLALDİR

 

SEÇİMLERİ HİLEYLE

KAZANMAK BÜYÜK VEBAL

ZİRA BİNLERCE KULUN

HAKKINI OLUR İHLAL

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER