REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SAYIN KALIN, BİRAZ DA İNCE DÜŞÜN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAYIN KALIN, BİRAZ DA İNCE DÜŞÜN!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
06 Haziran 2018 - 15:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan itiraf gibi bir açıklama geldi. Seçim sürecinin başlangıcında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile kendisinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaret etmesine ilişkin konuşan Kalın: “Bu ziyaret tamamen Hulusi Akar Paşa’nın ve benim, Sayın Abdullah Gül ile olan şahsi hukukumuza binaen yapılmış bir ziyaretti.
Hulusi Paşa’nın bildiğim kadarıyla 40 yıla varan bir dostluğu var Sayın Abdullah Gül ile. İkisi de devletin farklı görevlerine, makamlarına geldikleri zaman da bu ilişkileri devam etti. Ta ki bugüne kadar. Benim de yaklaşık 15 yıldan fazla bir süredir Sayın Abdullah Gül ile bir tanışıklığım ve hukukum var. Bu hukuka binaen yapılmış bir ziyaret. Bunun dışında ‘gittiler, ültimatom verdiler, darbeydi’ gibi siyasi istismar konusu yapılan meselelerin hiç birinin gerçekle bir ilgisi yok. Biz gittik, görüşlerimizi açıkladık, tamamen kendi şahsi inisiyatifimizle görüşlerimizi açıkladık” buyurmuş.

Kalın, “Cumhurbaşkanı Erdoğan mı gitmenizi istedi” sorusuna da “Bilgisi dahilinde gittik ama onun talebi üzerine değil. Biz kendi inisiyatifimizle gittik oraya” demiş.

Gül ile görüşmede neler konuşulduğuna ilişkin ise Kalın, şunları söylemiş:

“Birinci sorumuz, ‘sizinle ilgili aday olacak, böyle bir hazırlık var’ gibi şeyler konuşuluyor. Böyle bir şey var mı yok mu diye bizzat sizden duymak istedik. Gerekli konuları etraflı bir şekilde değerlendirip, tamamen nezaket çerçevesinde…

Çok senaryo yazıldı, ben de ilk defa konuşuyorum bununla ilgili. Bunun böyle bir siyasi istismar malzemesi yapılması… Bir faydası da olmadı bana sorarsanız, bunu hedefleyenlerin. Netice itibariyle de Sayın Gül aday olmayacağını, olmadığını açıkladı, konu kapandı gitti.”

Buyurmuş. İyi de kardeşim, şahsi hukuka binaen yapılmış bir ziyareti devletin helikopteriyle yapmak hukuka aykırı değil mi! Özel hukuk ise, özel arabana bin, git konuş! Gerçi, bu da anormal ama o zaman “hadi neyse” diyebilenler olacaktı. Helikopter sesinden olmazsa, belki hiç duyulmayacaktı.

Yani, mızrak çuvala sığmıyor. Hem Cumhurbaşkanının haberi vardı diyeceksin, hem Devletin helikopteriyle gideceksin, hem de “ÖZEL HUKUK” diyerek örtbas edeceksin. Olmaz sayın KALIN olmaz. Biraz da İNCE düşün!

TAŞLAMALAR

BUGÜN İKRAMİYE VAR

BU BİR SEÇİM BAHŞİŞİ

EMEKLİMİZ ALIR YA

BİLİR YİNE İŞİNİ

 

EMEKLİ HATIRLANDI

SEÇİM ARİFESİNDE

HAYDİ GÖZÜNÜZ AYDIN

HATIRLAYIN SEÇİMDE

 

BUNCA BORÇ YÜKÜ VARKEN

DEVLET-İ ALİYE’NİN

İKRAMİYE VERİYOR

EMEKLİSİNE GÖRÜN

 

16 YILDAN BERİ

EMEKLİYİ UNUTAN

İKTİDAR HATIRLADI

SEÇİM GELDİĞİ ZAMAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.