Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya Başkanlığında Yapıldı

Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Siirt’te Seçim Güvenliği Toplantısı,

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri seçimlerinin Siirt’te huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirlerin ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar, seçim öncesi sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, miting alanları ve güzergâhlar, seçim büroları, 298 sayılı yasaya göre bu konuların iş ve işlemlerinin takip ve denetlemekle görevli kurumlar, seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü.

Vali Kızılkaya, toplantıda yaptığı konuşmada, seçim sürecinin, Siirt’te huzur ve güven içerisinde yapılması için her türlü güvenlik tedbirinin alındığını, seçim çalışmalarının hassasiyetle yürütüldüğünü, ifade ederek, “Vatandaşlarımızın, seçme ve seçilme haklarını huzur ve güven içinde, hiç bir baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan, kendi özgür iradeleri ile oy kullanmalarının tesisi için her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz.’ dedi. Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Garnizon Komutanı ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Gaffar Gören, Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Vali Yardımcıları Abdulhamit Mutlu ve Fatih Kurt, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdür Vekili Levent Durmaz, güvenlik birimleri ile diğer yetkililer katıldı.