REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SEÇİM İTTİFAKLARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEÇİM İTTİFAKLARI
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
6 views
07 Şubat 2018 - 14:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahraman Mehmetçikler, Suriye’de başlatılan ZEYTİN DALI harekâtında destanlar yazmağa devam ederlerken, siyasi iktidar da, TSK’nın başarılarını kendi hanesine yazmanın çabası içinde. Hafta içinde 3. Komando Tugay’ının kahraman askerlerini Siirt Hava Alanından uğurlarken, atılan sloganlarla durumun nasıl istismar edildiğine şahit olduk ve üzüldük. Mehmetçik, hiçbir partinin askeri değildir. Bütün Türk Milletinin askeridir. Bu bakımdan, hiç kimseler, Mehmetçiklerin mübarek kanları üzerinden rant devşirmeğe kalkışmasınlar. Hem, kurulan kumpas davalarla, TSK’nın kahraman generallerine, subaylarına kimlerin darbe vurduklarını unutacak değiliz!

Türkiye, 2019 seçimlerine yol alırken, seçim ittifakları da erken start aldı. AKP ve MHP’nin ortaklıkları perçinlenirken, başka küçük partilerin de ittifak çemberi içine alınmaları için yoğun bir çaba olduğu gözlemlenmekte. AKP-MHP ittifakının adı bile konulmuş, deniliyor. Kulislerde dolaşan haberlere göre ya (Milli Mutabakat) ya da (Cumhur İttifakı) olacakmış! Bu durumda, ittifak dışında kalanlar GAYRİ MİLLİ mi sayılacaklar!

Milli ittifak, yüzde 50 ile olmaz. Yüzde 99 bile kesmez. Yüzde yüz ittifak olacak ki, milli mutabakat olsun. Siyaset dışı kuruluşlar olan Türkiye Barolar Birliği ile Türk Tabipler Birliğinin başlarındaki (TÜRK) kelimesini çok görürseniz, yüzde 50’lik bir mutabakata (MİLLİ MUTABAKAT) adını vermek de abesle iştigal olur.

Milletimiz, milli mutabakat olması gereken konularda zaten yüzde yüze yakın ittifak halindedir. Örnek olarak Suriye’de başlatılan ZEYTİN DALI harekâtına destek yüzde 90’ların üstündedir. İşte, milli mutabakat budur. İki veya daha çok siyasi partinin bir araya gelmesiyle milli mutabakat sağlanamaz. Adına denilse denilse koalisyon denilir. Bir ülke halkının yüzde 50’sini dışlamakla hiçbir şekilde milli mutabakat sağlanamaz. Milletin yüzde 50’sinin (EVET), yüzde 50’sinin (HAYIR) dediği hiçbir sistem, milletin iradesi olarak empoze edilemez. Velev ki bir taraf, bir tarafa yüzde 1-2 artış sağlasa bile…

ZENGİNLİK AKILLA OLSA, SANA ZIRNIK DÜŞMEZDİ

Siirtli Meczubun biri, çarşılarda, sokaklarda dolaşır:

-Akıl satıyorum, alan var mı! diye bağırırmış.

Siirtli zengin bir tüccar, meczubu çağırmış, şaka yollu ve alaycı bir ifâdeyle:

-Aklı kaça satıyorsun? demiş.

Meczup, cevap vermiş:

-Senin akla ihtiyacın yok! Çünkü, ŞANSIN var. ŞANSIN, aklının önüne geçmiş. Zenginlik, akılla olsaydı, sana zırnık düşmezdi!

TAŞLAMALAR

ÖNCE (FIRAT KALKANI)

ŞİMDİ DE (ZEYTİN DALI)

KAHRAMAN MEHMETÇİĞE

GÜVENİP, İNANMALI

 

MEHMETÇİK BU MİLLETİN

ORTAK DEĞERİ BİLİN

NE BİR ZÜMRENİN MALI

NE DAHİ BİR PARTİNİN

 

SELÂM OLSUN MEHMED’E

BİR DEĞİL, BİNLER SELÂM

AFRİN’DEN SONRA MENBİÇ

SIRADA VAR VESSELÂM

 

(EL HÂFİZ) ADIN İLE

MEHMETÇİĞİ SEN KORU

RABBİM ÜZERLERİNDEN

EKSİK EYLEME NURU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.