REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SEÇİM SONUÇLARINA DEĞERLENDİRMELER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEÇİM SONUÇLARINA DEĞERLENDİRMELER
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
26 Haziran 2018 - 15:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçen Pazar günü yapılan iki önemli seçime yönelik değişik değerlendirmeler devam ediyor ve daha da devam edeceğe benziyor. 2019 yılında gerçekleştirileceğinden söz edilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin yerel seçimlerin önüne çekilmesinin önceden programlandığı dile getirilirken, alınan sonuçlarla ilgili olarak da değişik görüşler dile getirilmektedir.

Cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce’nin, partisinden daha yüksek oranda oy alması; “Kimi CHP’li herhalde başka bir partiye oy kullandı” diye yorumlanırken, İyi Parti’nin %10 barajını aşacak oranda oy almasını; “Bu seçimde İyi Parti’nin MHP tabanından çok iyi oranda bir oy alacağından söz ediliyordu. Ancak MHP’nin bir önceki milletvekili seçimindeki oy oranını muhafaza ettiği aydınlığa kavuşmuş bulunuyor. Yani, İyi Parti MHP’den oy koparamamış demektir…” deniliyor. Saadet Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olan Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun aldığı oy oranının çok düşük kaldığı dile getirilirken de; “Saadet Partisinin geçen milletvekili seçiminde aldığı oy oranında da düşüş gerçekleşti. Halbuki, seçim nedeniyle çıktığı bazı TV kanallarında Karamollaoğlu kendisine sorulanlara verdiği yanıtlarla çok göz doldurmuştu… Demek ki merhum Erbakan’ın görüşünü taşıyanlar, CHP ve HDP dışındaki partilere oy kullanmışlardır..” sözleriyle görüş belirtiliyor.

Ana muhalefet Partisi konumunda bulunan CHP’nin girdiği seçim yarışlarında başarısız kaldığından söz edenler İse “Bu siyasi partide taze kana ihtiyaç olduğu, 24 Haziran seçimi sonuçlarıyla yine gün ışığına kavuşmuş bulunmaktadır. Kimileri, partisinden daha yüksek oy alan Muharrem İnce ile yola devam etmesi gerekir diyorsa da, kimileri aslında iki kere Genel Başkanlık seçimini kaybettiğine göre, başkalarının düşünülmesinde yarar var..” diyor.

Ziyaret ettiğim mekanlarda seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmeleri dinlerken, ülkemizin önemli sorun ve beklentileri olduğu gerçeğini düşünmeden edemiyordum. Çözüme kavuşturulması gereken önemli sorun ve beklentilere bir an önce vaziyet edilmesi gerekmektedir.  Bu nedenle Yüksek Seçim Kurulunun seçimle ilgili resmi sonuçları açıklamasından sonra yeni hükümet kabinesinin bir an önce oluşturularak parlamentoyu işler hale getirmek, ülkemiz ve halkımızın menfaatine olacaktır derken, bunu halkımızın tercihleri sayesinde yüce makamlara ulaşanlardan talep etmenin, en doğal hak olduğunun altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.