REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOL MUBAH!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOL MUBAH!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
8 views
07 Haziran 2018 - 15:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öyle anlaşılıyor ki AKP 24 Haziran’dan sonra da iktidarını sürdürmek için her yolu mubah görmektedir. Emeklilere bayram ikramiyesi, vergi affı, bazı cezaların silinmesi, borçların yapılandırılması, öğrenci affı, imar barışı ve daha nice düzenlemelerin hepsi de cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçimlerine yönelik taktiklerdir.

Daha önceki seçimlerde AKP böyle cömert olmamıştı. Seçim ekonomisine böylesine ağırlık vermemişti. Çünkü bir şekilde yine sandıktan çıkacağına inanıyordu. Ancak, öyle anlaşılıyor ki, 24 Haziran 2018’de yapılacak seçimlerin sonuçlarından pek umutlu değil. Anketler böyle gösteriyor. Bunun için de iktidarını kaybetmenin telâş ve korkusuna kapılmış durumda. Bu korkunun sonucu olarak ekonomik yönden içinde bulunulan dar boğaza rağmen seçmenlere adeta ULUFELER DAĞITMAKTADIR.

Vatandaşların maliye ile olan ilişkilerinde vergi ve prim borçları yeniden yapılandırılmakta, stok affı getirilmekte, BAĞKUR borcu olup da sağlık hizmeti alamayan esnaflara sağlık hizmeti verilmektedir. 65 yaş ve üzeri vatandaşlara üç ayda bir ödenen yaşlılık aylığı, aylık olarak ödenmeğe başlanacak. Üstelik 266 TL olan yaşlılık aylığı 500 TL’ye çıkarılacak. Yaşlılık aylığı alan yaklaşık 600 bin vatandaşımız var.

Bir şekilde üniversite eğitimleri yarım kalmış öğrencilere yeniden eğitime devam imkânı sağlanmış bulunuluyor. 500 bin gencin bu yasadan faydalanacakları belirtilmekte.

İmar barışı adı altında tapusu olmayan gecekondulara tapu verilecek. Tapusuz gece konundu sayısının 13 milyon dolaylarında olduğu ifade ediliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yapılan satın almalarda fiyatlar yüksek tutulmakta.

Emeklilere iki dini bayram öncesi biner lira ikramiye ödenmesi de bu seçim rüşvetleri cümlesindendir. 12 milyon emekli dün ve bugün ikramiyelerini aldılar bile…

Şimdi de, 5 milyon gencin beklediği bedelli askerlik sorununa çözüm getirileceği ve seçim sonrasında görüşülecek ilk işin bedelli askerlik olacağı açıklandı. Yani, 5 milyon gence, hatta 5 milyon aileye yeşil ışık yakılmış durumda.

Önümüzdeki günlerde ve seçim öncesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından talep edilen kader mahkûmlarına(!) af konusu da çıkarılır ve yasalaşırsa hiç şaşırmayın. Af bekleyen 100 bin mahkûm var. Yani, 100 bin aileyi ilgilendiren bir konu.

Evet, öyle anlaşılıyor ki, anketler yeniden iktidar olmayacağını gösterdikçe AKP devletin bütün olanaklarını kullanarak yeniden iktidar olmanın arayışı içinde…

Bu arada, Kandil’e düzenlenen seferleri de, iç politikaya yönelik bir harekat olarak yorumlayanların bulunduğunu unutmayalım…

Devletin imkânlarını bu kadar hoyratça kullandığı halde, AKP yine de seçimi kaybederse, ANAP’IN durumuna düşmesi kaçınılmaz olacaktır…

TAŞLAMALAR

SEÇİM RÜŞVETLERİNİN

ARDI ARKASI GELMEZ

BU NE ZENGİN DEVLETTİR

HARCA HARCA TÜKENMEZ

 

BEDELLİ ASKERLİK DE

ÇIKACAK ANLAŞILAN

MAHKÛMLARA AF ÇIKSA

HİÇ DE ŞAŞIRMAM İNAN

 

SEÇİMİ ALMAK İÇİN

HER YOL MUBAHTIR, MUBAH

EKONOMİ SEÇİMDE

ELBET EN ETKEN SİLÂH

 

BUNCA RÜŞVETE RAĞMEN

ALAMAZSA SEÇİMİ

AKP’NİN SONU DA

OLMAZ MI ANAP GİBİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.