Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

SEÇİMLERDE DÖNEN PARALAR!

Seçimlerde külliyetli miktarlarda paraların döndüğü söyleniyor. Kimi adaylara, adaylıktan çekilmeleri için külliyetli miktarda paralar teklif edildiği, kimilerine de adaylıkta kalmaları için paraların verildiği söylentileri ayyuka çıktı. Hatay ilinde yaşanan durum, bu işin tipik bir örneğidir. Tabii, özellikle bölgemizde oy sahibi oldukları düşünülen ağalara, şeyhlere, aşiretlerin liderlerine paralar verildiği de ispatı olmazsa bile hep anlatılmıştır.

Türkiye genelinde bu gibi durumların yaşandığı kanıtlanamazsa dahi bir gerçek. (Rüşvetin belgesi) olmaz denilir ya! Minareyi çalan, kılıfına uydurur. Nasıl oluyor da, birilerine adaylıktan çekilmeleri için para teklif edilirken, birilerine de adaylıkta kalmaları için para teklif ediliyor gibi bir istifham akla gelebilir. Bu sorunun cevabı gayet basittir. Karşı taraftan oy alacağını bildiği adaya (adaylıkta kal) diyen kendi durumunu güçlendirmek için bunu yapmaktadır. Bir yerdeki adayın alacağı oyların kendi seçmenlerinden gideceğini düşünen de, o seçmenleri kaybetmemek için zayıf rakip adaya para teklifinde bulunarak adaylıktan çekilmesini isteyebilir.

Bu gibi para alıp vermeler, milli irade hırsızlığının ta kendisidir. Milli iradeyi yönlendirmek adına yapılan oyunlardır. Peki, para gücünü en çok konuşturan siyasi parti hangisi diye sorulursa, cevap olarak (arife tarif gerekmez) deriz.

Şunu da belirtelim ki, seçimlere paralarıyla müdahale eden iş adamı  zenginler, bunu babalarının hayrı için, ya da destekledikleri partinin derdine düştüklerinden yapmıyorlar. Destekledikleri aday kazanırsa, bir koyup on değil, yüz,  hatta bin almayı hesapladıkları için bunu yapmaktadırlar.

Evet, seçimlerde seçmenleri veya adayları yönlendirmek için para verenler, para verenler yanında verilen paraları alanlar da MİLLİ İRADE HIRSIZLARIDIR. Ama bu işler böyle gelmiş, böyle gidiyor. Böyle durumların yaşanmasının asgari düzeyi düşmesinin tek yolu var. Seçmenlerin bilinçlenmesi…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER