REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SEÇİMLERDEN, SÖZ ETMENİN SIRASI MI?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEÇİMLERDEN, SÖZ ETMENİN SIRASI MI?
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
24 Eylül 2019 - 15:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toplumda; “Önemli sorunlarla beklentiler için nasıl çözüm üretilecek?” noktasında değerlendirmeler yapılırken, seçimlerin erkene alınmasına yönelik yapılan dillendirmeler, tepki topluyor. “Ülkemizin içinde olduğu koşullar, bir erken seçimi kaldırmaktan uzaktır.. Ülkemizin beka sorunundan söz ediliyor ve bu nedenle yapılan bazı açıklamalar, halkımızı ay sonu itibariyle alınacak sonuç konusunda bir bekleyiş içine itmiştir. İnsanca yaşam koşullarında milyonlarca insanımızın yaşadığı mağduriyet, çözüm üretilmesi gereken en önemli sorun olmaya devam etmektedir. Böylesine sorunlara çözüm üretilmesi beklenirken, erken seçimden söz edilmesi hiç de doğru değildir.. Kimileri, söylentilere binaen gerek seçimin erkene alınabileceği,  gerekse Cumhurbaşkanlığına  gösterilecek adaylar konusunda ahkam kesiyorlar… Bu tür ahkamlar kesmek yerine; ülkemizdeki işsizliğin nasıl asgari düzeye çekilebileceği, ücretler arasındaki dengesizliği giderecek önlemlerin ne olabileceği, tarım alanında heder ettiğimiz potansiyele nasıl işlerlik kazandırılabileceği, milli gelir dağılımında adaleti sağlayacak önlemlerin üzerinde durulması gerekmez mi?..” diye görüş belirten vatandaşlarımıza hak verdiğimi belirtmek isterim.

Önemli sorun ve beklentiler üzerinde durmak yerine, seçimlerin erkene alınması ihtimalinden söz etmek, söylentilere göre Cumhurbaşkanlığına aday gösterilecek isimler üzerinde ahkam kesmek, birçok vatandaşımızın ifade ettikleri gibi; “abesle iştigaldir..” Sorunlar ve beklentiler konusunda etkili ve yetkililerin dikkatini çekmekle yükümlü olanların, bunları bir kenara iterek siyasete yönelik değerlendirmeler yapmalarını, toplumumuz haklı olarak benimsemiyor.

Önemli konuları dillendirmek yerine siyaset üzerinde ahkam kesmek, sorunlara çözüm üretmekle yükümlü siyasileri asli görevlerinden uzaklaştıran önemli bir etkendir. Bu bakımdan siyasete yönelik söylentiler üzerinde durmak yerine, siyasilere sorun ve beklentilere çözüm üretme görevlerini hatırlatmak daha hayırlıdır diyerek, toplumumuzun da duygularına tercüman oluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.