REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ŞEHİTLERİMİZİ SAHİPLENMEK KAÇINILMAZ GÖREVİMİZDİR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ŞEHİTLERİMİZİ SAHİPLENMEK KAÇINILMAZ GÖREVİMİZDİR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
1 views
18 Ekim 2017 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehitlik, İslam dinimizde en yüce mertebe olarak ifade edilmektedir ve yüce Allah katında şehit; ölü değil, diri ve cennetlik olduğuna şahitlik edilendir. Şehitliğin yüceliğini dile getiren sayısız hadisi şerifler vardır ve insanı şehitlik mertebesiyle kucaklaştıran durumlar da çok olup bunların içinde vatan müdafaasında yaşamlarını yitiren şehitler, şehitlik mertebesinin en yücesine mazhar olanlardır. Zira vatan müdafaası; can, mal, şeref, din ve milletin tüm mukaddesatlarının korunmasıdır. Bu bakımdan, vatan müdafaasında yaşamlarını yitirenlere olan borcumuzu hiçbir zaman ödemeye muktedir olmadığımızın idraki içinde onlara her zaman sahip çıkmayı bir görev addettiğimi belirtmek isterim.

Şehitlerimizle ilgili olarak zaman-zaman gazeteniz Siirt’te yer alan haber ve makaleler nedeniyle ilimiz Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sayın İsmail Şehitoğlu tarafından adıma gönderilen ve “Siirt Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğine yapmış olduğunuz katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz…” ibaresinin yer aldığı plaketi alınca oldukça duygulandım ve aziz şehitlerimiz için duyduğum duyguları bir kere daha dile getirme gereğini duydum.

Her karış toprağı şehit kanı ile yoğrulmuş bir ülkede özgürce yaşıyor olmamızı, akan yıllar içinde vatan müdafaasını yerine getirmek için canlarını seve-seve feda eden aziz şehitlerimize borçluyuz ve halen de bu uğurda canlarını vermekten çekinmeyen vatan evlatlarımızı derin üzüntü içinde son yolculuklarına uğurlarken, onlara olan borcumuzu hiçbir zaman ödemenin mümkün olamayacağını daha çok idrak etmekteyiz.

Aziz şehitlerimiz için düzenlenen törenlerde seslendirilen “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!”sloganları, milletimizin şehitlerine nasıl üzüldüklerinin ve sahip çıktıklarının bir göstergesidir. Hem, vatan müdafaasındaki görevlerini ifa ederlerken şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi sahiplenmek, bizler için kaçınılmaz bir görevdir. Şehitlerimize yönelik gazeteniz Siirt’te yer alan haber ve yorumlar vesilesiyle şahsıma gönderilen plaket için Siirt Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sayın İsmail Şehitoğlu’na teşekkür ederken, şehitlere her zaman için destek vermeyi bir görev olarak telakki ettiğimin altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.