REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SELEFİ CEMAATLER-TARİKATLAR VE 25 MİLYON RUHSATSIZ SİLAH!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SELEFİ CEMAATLER-TARİKATLAR VE 25 MİLYON RUHSATSIZ SİLAH!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
57 views
21 Eylül 2020 - 13:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’de 2 bin kadar selefi cemaat ve tarikat olduğu, bunların ellerinde 25 milyona yakın silah bulunduğu iddia ediliyor. Bu iddiayı ortaya atan İsmail Ağa cemaatinin tanınmış ismi Cübbeli Ahmet Hoca namıyla maruf Ahmet Mahmut Ünlü’dür. Televizyon ekranlarından sık-sık izlediğimiz ve artık yüzüne aşina olduğumuz Cübelli Ahmet Hoca çıktığı televizyon programlarında “2000 selefi dernek var. Silahlanıyorlar, iç savaşa hazırlanıyorlar” derken, konuyla ilgili hiçbir soruşturmanın, kovuşturmanın başlatılmaması dikkatleri çekici!

Cübbeli Ahmet Hoca, “Bunlardan en az 150’sini öğrendim. Savcı davet ederse isim isim anlatacağım. Bu bir vatandaşlık görevi” demekte ama bu konuda henüz ifadesine başvurlduğuna dair bir duyum almadık. Endipüften suçlamalar için kovuşturma, soruşturma başlatılırken, bir iç savaş tehlikesi arzettiği iddia edilen böyle bir duruma seyirci kalınması doğrusu akıllara ziyan! Cübbeli Hoca bu derneklerin bir İÇ SAVAŞA HAZIRLANDIKLARINI AÇIKÇA İFADE ETMEKTEDİR!

Yasadışı silahlanma konusunda genel bir bilgiye sahip olduğunu, değişik illerdeki arkadaşlarından da illerdeki bu tehlikeli silahlanma konusunda edindikleri bilgileri dinlediğini kaydeden Ünlü, şunları söylemekte:

“Televizyonda, IŞİD’in alt yapısını oluşturan selefi yanlısı 2 bin civarında dernek kurulduğunu ve bunların silahlandığını söylemiştim. Cumhuriyet Savcısından çağrı bekliyorum. Çağrı gelebileceğini dikkate alıp bu konuda bazı hazırlıklar yaptım, somut bilgiler edinmeye çalıştım. O derneklerden silahlandığını öğrendiğim yaklaşık 150’sini isim isim çıkarttım. Özellikle Konya, Batman, Adıyaman başta olmak üzere çok sayıda ilde geniş bir silahlanma var.”

IŞİD’in, alt yapısını oluşturan selefi yanlısı derneklerin ya da belli isimler etrafında toplanan grupların taban edinme gayreti içinde olduğuna dikkat çeken Ahmet Mahmut Ünlü, bu bilgilere nereden ulaştığına ilişkin soruya şu karşılığı vermekte:

“Değişik illerde arkadaşlarımız var. Bunların anlattıkları, bize dikkatli olmamız için yapılan  uyarılar var. Bana dönük de bazı eylem hazırlıkları olduğuna ilişkin Emniyet’ten bana sıkça uyarılar yapılıyor. Son olarak dronla saldırı yapılacağı konusunda Emniyet’ten uyarıldım. Elimizden geldiğince dikkatli oluyoruz tabi.”

IŞİD’in faaliyetlerini gizli olarak yürüttüğünü, kendi içinde yaşanan olaylardan bazılarının da basına intikal ettiğini hatırlatan Ünlü, sözlerini şöyle sürdürmekte: “Son olarak Konya’da Emrah A. isimli kişi 4 arkadaşı tarafından öldürüldü. Emrah A.’nın IŞİD’in sözde istihbarat elemanıyken, 4 arkadaşı tarafından ‘Dinden çıktığı’ gerekçesiyle öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu olayla ilgili olarak 3 kişi tutuklandı. Bu konularda bazı videolar da var. Bilgileri ilgili makama bildirmek vatandaşlık görevidir.”

Sözde Selefi itikadına mensup meczupların öldürmek işine (CİHAT) olarak baktıkları ve kendilerince doğru olarak yorumladıkları çizgiden çıkanları tereddütsüz, acımadan ve hatta işkence ederek öldürdükleri geçmişte yaşanan olaylarla sabittir.

Ülkemizde gerçekten 2000 tarikat ve cemaat varsa, bu tarikatlar ve cemaatler silahlanıyorsa, hele-hele ellerinde 25 milyon ruhsatsız silah bulunduğu doğruysa, Türkiye’nin büyük bir tehlikenin eşiğinde olduğunu söylemek hiç de abartılı olmaz. Temenni ederiz ki, bir iç savaşa hazırlandıkları iddia edilen cemaat ve tarikatlarla gerekli mücadele başlatılsın, cemaatlerin ve tarikatların tehlikesini bilerek “Türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.” demiş olan Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN buyruğuna uygun hareket edilsin.

TAŞLAMALAR

TAŞLARI BAĞLAYARAK

KÖPEKLERİ SALMIŞLAR

TARİKATLAR. CEMAAT

NEDEN SİLAHLANMIŞLAR

İÇ SAVAŞ HAZIRLIĞI

DİYOR BUNA KİMİSİ

ŞERİRLERİN ŞERRİNDEN

ALLAH’IM KORU BİZİ

CÜBBELİ AHMET HOCA

DEMİŞ BUNU BU KESİN

İKİBİN SİLAHLANMIŞ

TARİKAT VAR BİLİNSİN

YİRMİ MİLYON RUHSATSIZ

SİLAH VAR TÜRKİYE’DE

NE OLUR DURUMUMUZ

KOPARSA BİR ARBEDE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.