REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SENARYOLARA KARŞI DİKKATLİ OLMALI!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SENARYOLARA KARŞI DİKKATLİ OLMALI!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
04 Aralık 2017 - 12:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin güçlenmesini, söz sahibi olmasını istemeyenlerin ürettikleri senaryolar vardır ve bu senaryolar içinde en önemli olanları yaklaşık 35 yıldır ülke gündeminde yer alan insanlık dışı terör örgütünün günümüze dek sürdürdüğü faaliyetlerdir. Bir diğer senaryo; ülkemizi içerden yıkmaya yönelik ve ilgililerimizce de ifade edildiği gibi, “40 yıldan beri devletimizin altını sinsice oymaya çalışan” Fethullahçı terör örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihindeki alçak ve hain darbe kalkışmasıdır. Her iki terör örgütü ve yanı sıra Suriye’de ülkemizin bekası için tehdit oluşturabilecek tehlikelere karşı mücadele edilirken şimdi de ABD’de itirafçı ve iftiracı olduğu anlaşılan Zarrab’la ilgili yeni bir senaryonun sonuçlarını beklemekteyiz.

35 yıldan beri ülkemiz gündeminde yer alan insanlık dışı terörün arkasında dış odakların bulunduğu kesinken, bu odakların kimler olduğu noktasında gereken duyarlılığın gösterilmediği görüşünü paylaşanlar; “Bir şarlatanın 40 yıldan beri ülkemizin altını oymaya çalışırken niyetinin anlaşılmamış olması da ülkemiz ve halkımız için büyük bir talihsizliktir…” diyorlar ve bu tespite hak vermemek mümkün değildir.

Bugün yeniden ötmeye başlayan Reza Zarrab’a gelince, daha önce bu insan müsveddesi için söylenenleri, başkaları gibi anımsadığımın altını çizerken, bu yeni senaryo ile ülkemizi sıkıntıya sokmak isteyen ABD’ye karşı halkımızın uzun zamandan beri gösterdiği tepkide ne kadar haklı olduğunu gösterdiğini de vurgulamak isterim. ABD, hiçbir zaman müttefikliğin gereğini yapmamış ve buna rağmen akan yıllar içinde bu tutumuna ciddiyetle eğilen olmamıştır. Bu ülkenin iddia ettiği ambargoyu deldiğimize dair söylemi gerçek dışıdır ve bu gerçek dışılığı, tek taraflı uyguladığı ambargonun kuralları ile tescil etmektedir. Yani, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ambargo kuralları dışındadır ve bu nedenle de davanın Birleşmiş Milletlere taşınmasına yönelik planlama yapıldığı belirtilmektedir. Ortadoğu üzerinde yıllardan beri tezgahlanmakta olan senaryoların Türkiye’yi de kapsadığı Reza Zarrab olayı ile gün ışığına kavuşmuş bulunuyor. Karşı karşıya kalınan senaryolardan ders çıkarılması gerekir. Unutulmamalı ki ülkemizin güçlenmesini ve söz sahibi olmasını istemeyenler, bundan böyle de başka senaryolar üretmek isteyeceklerdir ve bu konuda çok dikkatli ve duyarlı olmak gerekmektedir. İnsan müsveddesi Zarrab konusunda sözünü ettiğim duyarlılık gösterilmiş olsaydı, Türk vatandaşı olduğundan ona sahip çıkmak yerine anında B.M.’nin kabul ettiği uluslararası ambargo kurallarının devreye sokulması ısrarla istenecekti. Onun içindir ki senaryolar konusunda çok dikkatli olmak gerekir diyorum!.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.