REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SEVGİ SELİ…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEVGİ SELİ…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
30 Ekim 2017 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün, Cumhuriyet yönetiminin 94. yıldönümü nedeniyle yurdumuz, her yerinde adeta bir sevgi seline sahne oldu. Hava muhalefetine rağmen başkent Ankara’da binlerce yurttaşımız Anıtkabir’i ziyaret ederken, diğer coşkulu etkinliklerle kendilerine emanet edilen Cumhuriyete olan sevdalarını gözler önüne serdi. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizin yanı sıra tüm illerde düzenlenen kutlama etkinliklerine büyük ilgi gösteren halkımız, kendilerine; kendi kendilerini yönetme şansı tanıyan Cumhuriyet yönetimine olan bağlılıklarını belirtirlerken, bu fazilet rejimini ilan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve rejimin kabulünü onaylayan dönemin TBMM’deki temsilcilerini bir kere daha minnet ve şükranla andılar.

Demokrasiyi, özgürlüğü ve insan haklarını her şeyin üstünde tutan Cumhuriyet idaresi,  fazilet rejimidir ve bu rejimin sahipleri, seçim sisteminde halen yaşanan aksaklıklar olsa da istediklerini başa getirme, ya da baştakileri alaşağı etme iradesine sahiptirler. Atatürk, “Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve devam ettirecek sizlersiniz” derken, geleceğe güçlü şekilde ulaşabilmenin Cumhuriyeti korumak ve yaşatmakla mümkün olduğuna da dikkat çekmiştir.

Geçmekte olduğu sıkıntılı sürecin yanı sıra, insanca yaşam koşullarına kavuşamamış olmaktan ötürü SEVGİ’yi unutmaya başlayan halkımızın, Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümünde yurdun her yerinde sevgi seli oluşturmaları, kendilerine sunulan güzellikleri hiçbir zaman unutmayacaklarının belgesinden başka bir şey değildir. Cumhuriyet yönetimi, yurdumuzu düşman işgalinden kurtaran onurlu mücadelenin mimarı yüce önder Mustafa Kemal Atatürk ve bu önerisini okeyleyen dönemin TBMM mensuplarınca halkımıza sunulan en değerli güzelliktir ve aziz önderin belirttiği gibi, bizlere sağlanan bu en değerle güzelliği devam ettirmek bizim görevimizdir.

Siirt’te de Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü Valiliğimizce hazırlanan kutlama programı doğrultusunda coşkuyla kutlandı ve kutlama etkinlikleri, Valimiz Sayın Ali Fuat Atik ile muhterem eşlerinin BARDEN Otelde verdikleri resepsiyonla sonlandı. Bayram nedeniyle yurdumuzun her yerinde oluşan sevgi selinin bayraklaştırdığı birlik ve beraberliğin daim kılınması için başta ülke yönetiminde söz sahibi olmak üzere tüm vatandaşlarımızın azami duyarlılık içinde olmalarını ve fazilet rejimi Cumhuriyet’in ilelebet yaşamasını temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.