Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

SEVSİNLER BİZİM TURİZM SEVDAMIZI

Bir mağaza düşünün; Hayalinizde canlandırın.. Ulaşımı zor bir mağaza.. İçi ise birbirinden değerli ve çok çeşitli binlerce ürünle tıka basa dolu.. Ancak mağazanın bir vitrininde ürünler karmakarışık, kimi raflarda, kimi yerlerde, kimi ise diğer ürünler arasında kaybolmuş.. Mağazada hangi ürünlerin bulunduğunu ve nerede olduğunu ne mağaza sahibi ne de tezgahtarlar bile bilmiyor.. Tezgâhtarlar ilgisiz ve yetersiz..Hatta mağazanın kasiyeri bile yok.

Mağazaya kir ve tozdan giriş yapılamıyor.. Gelen müşterilerin oturup dinlenebileceği, ürünleri gönüllerince inceleyebileceği bir ortam bile yok.

Bu mağazanın sahipleri bu ortamda bu mağazanın yeteri kadar ciro yapmasını beklerlerse hayal peşinde koşmuş olmazlar mı?

İşte bizim turizm sevdamız da bu mağazanın durumuna benziyor.. Çok kaliteli ürünlerimiz var ama hangi ürünün olduğunu ve nerede bulunduğunu biz bile bilmiyoruz.

Ürünlerimiz toz toprak içinde ve bakımsız.. Ulaşım deseniz zor bela sağlanıyor.. Yorgunluktan ve çektiği zorluklardan gelen adeta pişman oluyor.. Bırakın yabancı dilleri, Türkçe profesyonel turizm rehberimiz bile yok.. Mağazada müşterilerin oturup dinlenebilecekleri konaklama yeri bile yok denecek kadar az.

Ulaşım başlı başına büyük bir sorun.. Geçen gün Ankara’dan bir sendikamızın genel başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 6 kişilik bir heyet ilimize geldi.. Sendikanın il temsilcisi otellerde ve bildiği belli başlı kamu misafirhanelerinde yer bulamayınca benden rica etti.. Bende bildiğim bütün kamu misafirhanelerini araştırdım.. Boş tek bir yatak bulamadım.. Onlar da Batman uçağıyla gelecekleri için o gece bu il de kalmaya karar verdiler.

İşte bu ve benzeri nedenlerle sevsinler bizim turizm sevdamızı diyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER