REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ŞEYTANIN BACAĞI KIRILABİLECEK Mİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ŞEYTANIN BACAĞI KIRILABİLECEK Mİ?
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
2 views
22 Eylül 2017 - 15:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlimizde koyu bir işsizlik yaşanıyor ve verildiği belirtilen teşviklere, faizsiz ya da düşük faizli kredilere rağmen, önemli konuda rahatlama sağlanamamaktadır. Yıllardır tamamlanmış olan Organize Sanayi Bölgesinde girişimciyi bekleyen çok sayıda boş parsel var ve bir zamanlar bu parsellerde ciddi bir yatırım yapılacağı ifadeleri atılan temelden öteye geçmediğinden, o tesis için birleştirilerek tahsis edilen parseller de, yatırımcıyı bekliyor.

En yetkili ağızlarca zaman-zaman “Gelin yatırım yapın. Her türlü kolaylık sağlanacak…” çağrıları bugüne dek kulak bulmadığından işsizlik daha da tırmanmıştır ve işsizler şimdi de  “Cazibe Merkezlerinden” istifade edip-etmeyeceklerinin merakı içinde beklemektedirler.  Yazımı karalarken, Tillo’lu iş adamı hemşerimiz Suat Kılıç’ın organizesi ile İstanbul ve Ankara’da ikamet eden bazı iş adamlarının ilimize gelerek burada ne tür yatırım yapılabileceğini saptamak için Barden Otel’de toplantı yapmaları bekleniyordu. Söz konusu toplantıyı takip edeceklerini belirten  gazeteniz Siirt mensuplarının, söz konusu toplantı icra edildikten sonra intibalarının ne olduğunu da aktaracağımı belirtirken, bu kez olsun şeytanın bacağı kırılmış olsun temennisinde bulunuyorum. Bugüne dek, Siirt’te yatırım yapılacağına yönelik söylemler hep lafta bırakıldığı acı da olsa bir gerçektir ve bu nedenle aksiliği ve uğursuzluğu aşacak bir adım atıldığı taktirde bu adımın devamının geleceğine inandığımdan böyle bir temenniyi seslendirdim.

Yatırımcıların önceliği güvenliktir ve ilimiz, bölgede en güvenli il konumundadır. Siirt’te yatırım yapacak olanları, Siirt’li hemşerilerim başlarının üzerinde taşıyacaklardır ve iş adamlarının bu noktadan emin olmalarını samimiyetle dile getiriyorum. Girişimciler için ulaşımın da önem taşıdığına dikkat çekmek isterim. İlimiz Hava limanının halen trafiğe açılmamış olması önemli bir talihsizliktir. Bu talihsizliği aşmak zor değil ama, önemli beklentinin buna rağmen neden geciktiğine doğrusu bir anlam veremediğimi belirtirken, sayın ilgililerin artık bu konuda acilen bir çözüm üretmeleri gerektiğine bir kere dikkat çekmek isterim.

Değerli iş adamı hemşerimiz Suat Kılıç’ın organizesi ile bu akşam Siirt’te olmaları beklenen tüm iş adamlarına, Siirt’e gelmiş olduklarına muhakkak gözüyle baktığımdan hoş geldiniz diyor ve yatırım yapmak isteyeceklerin her türlü desteği görecekleri noktasına  güven duymalarını istirham ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.