Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

SIĞINMACILARIN ÇOCUKLARINI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK TAKTİĞİ!

Hıristiyan Misyonerlere gün doğdu. Sığınmacıların reşit olmayan çocuklarını himaye etmek adı altında, Hıristiyanlaştırmak. Nitekim, Almanya’da koalisyon ortaklarının, Yunan adalarındaki mülteci kamplarında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren çocukların kabul edilmesi konusunda uzlaşma sağladıkları, ancak bu çözümün Avrupa çapında olmasını istedikleri belirtilmekte.

Almanya’da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) oluşan koalisyon hükümeti, Yunanistan’daki sığınmacı kamplarında yaşayan ve özellikle korunmaya muhtaç durumdaki henüz reşit olmayan çocuk ve gençleri Almanya’ya getirmeye hazır oldukları, Ege adalarında “zor insani koşullar altında” altında yaşayan sığınmacı çocukların gönüllü olacak Avrupa ülkelerine dağıtılması öngörülüyor. Söz konusu çocuklar ya ciddi bir hastalık nedeniyle acil müdahaleye ihtiyaç duyuyor ya da 14 yaşından küçük ve yanında bir yetişkin bulunmuyor. Bunların büyük bölümünü ise kız çocuklarının oluşturduğu belirtiliyor.

Yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde Avrupa’da “bu işe gönüllülerden oluşan bir koalisyonun” söz konusu çocukların yerleştirilmesini organize edeceği ve Almanya’nın da bu konuda “uygun bir oranda” yardımda bulunmaya hazır olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca İdlib’deki duruma da yer verildi. Burada bulunan zor durumdaki sivillere acil insani yardım ulaştırmak için “Rusya ve Türkiye uzlaşısıyla geçen hafta varılan ateşkesten” yararlanılması gerektiği kaydedildi. Bu çerçevede kullanılmak üzere Alman hükümeti ve Birleşmiş Milletler 125 milyon euro kaynak ayırdı. Almanya’nın, sığınmacıların reşit olmayan çocuklarını mülteci olarak kabul etmek istemesi, bize Osmanlıların taktiğini anımsattı. Osmanlıların kudretli dönemlerinde yapılan savaşlarda özellikle reşit olmayan çocuklar toplattırılır, yeniçeri ocağına alınarak, asker olarak yetiştirilirlerdi. Tabii, bu arada İslami dini bilgilerle donanımlı hale getirilerek, yetiştirildikleri için, savaşlarda kendi öz vatanlarına karşı kullanılırlardı.

Almanya’daki partilerin ve özellikle Hıristiyan Demokratların bu taktiği de, Osmanlı İmparatorluğunun taktiğiyle benzerlik arzetmektedir. Reşit olmayan sığınmacı çocuklar, ailelerinden koparılarak, Hıristiyan olarak yetiştirilecek,  Hıristiyanlık dünyasına kazandırılacaklar!

Evet, bu bir nevi misyonerlik işi. Hıristiyanların misyonerleri, böyle bir çalışmaya herhalde yürekten katılacaklardır. Osmanlıların, Hıristiyan çocukları, Müslümanlaştırdıkları gibi, Avrupalı Misyonerler de, sığınmacı çocukları Hıristiyanlaştıracaklar!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER