Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Zübeyde Albayrak, ASGE Kursunu Tamamlayanlara Sertifikalarını Verdi

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Zübeyde Albayrak, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personellerine yönelik düzenlenen 06-09 Mayıs tarihleri arasında yapılan 40 saatlik Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE) kursunu tamamlayanlara sertifikalarını verdi.

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü

ASGE kursunu tamamlayan 20 sağlık personeline sertifikalarını veren Siirt Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Zübeyde Albayrak,  ASGE ile ambulans kazalarının önlenmesi ve etkin hizmet sunumu hedeflediklerini belirtti. Rıdvan Nas ve Kadir Evin yönetimindeki eğiticiler tarafından gerçekleşen kursta, kursiyerlere Ambulans çeşitleri, sürüş güvenliği ve teknikleri anlatıldı.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Albayrak, “Kursiyerlere teorik bölümünde; trafik bilgisi, trafik kuralları, ambulans çeşitleri ve teknik özellikleri, ambulanslarda sürüş güvenliği, araç bakımı, kontrolü ve temizliği, güvenli sürücülük davranışları, psikoteknik testin önemi, özel durumlarda ambulans kullanımı, ambulans kazaları ve kabin güvenliği, ambulans yangınları ve yangına müdahale teknikleri, ışık ve siren protokolleri, ambulansta iletişim ve yön bulma cihazlarının kullanımı, hukuki durumlar gibi konular işlendi. Bu çerçevede sertifikalarını alan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum” dedi.