Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirt Bahçelievler Şehit Ebe Reşide Kıraçlar Aile Sağlık Merkezi Bugün Hizmet Vermeyecek

Siirt’te kimlik sorduğu için saldırıya uğrayan veri giriş personeli darp edildi, çirkin saldırı olayına ilişkin bir kişi gözaltına alındı.

Siirt'te kimlik sorduğu için

Siirt Bahçelievler Sağlık Ocağı Şehit Ebe Reşide Kıraçlar Aile Sağlığı Merkezinde görevli veri giriş personeli Murat Aydın, henüz kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından darp edildi. Olayla ilgili beyaz kod verilip adli işlemler başlatıldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri 1 kişiyi gözaltına aldı.

Saldırının Yaşandığı Sağlık Ocağı Bir Gün Hizmet Vermeyecek!

Siirt Aile Hekimleri Derneğinden olaya ilişkin yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Şehit Ebe Reşide Kıraçlar ASM’de tıbbi sekreter olarak çalışan Murat AYDIN; kimliksiz işlem yapmak isteyen şahıs ve akrabaları tarafından ölümle tehdit edilip darp edildi. Olayla ilgili beyaz kod verilip adli işlemler başlatıldı. Bu çirkin olayı şiddetle kınıyor ve adli sürecin takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Yarın olayın gerçekleştiği Aile Sağlığı Merkezimiz tüm doktor, hemşire ve personelleriyle bu ciddi şiddet ve darp olayına tepki olarak hizmet vermeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Siirt Aile Hekimleri Derneği