Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt-Batman Minibüs Ücretlerine Zam!

Siirt-Batman Minibüs Ücretlerine Zam yapıldı: Yol Ücreti 150 TL oldu.

Siirt-Batman Minibüs Ücretlerine Zam

Siirt ve Batman arasında minibüsle seyahat eden vatandaşları üzecek bir gelişme yaşandı. Siirt’ten Batman’a gitmek isteyen vatandaşlar için minibüs yolculuk ücretlerine 20 TL zam yapıldı. Daha önce 130 TL olan yol ücretleri, bayram öncesi alınan karar doğrultusunda 150 TL’ye yükseltildi.

Siirtli vatandaşlar, Batman’a genellikle hastane ziyareti veya çeşitli ihtiyaçlarını gidermek amacıyla seyahat ediyor. Minibüs ücretlerine yapılan zam, özellikle dar gelirli vatandaşlar için büyük bir yük oluşturdu. Daha önce 130 TL olan yol ücretinin 150 TL’ye çıkarılması, halk arasında tepkilere yol açtı. Vatandaşlar, “Siirt’ten Batman’a gitmek artık tuzlu bir yolculuk haline geldi,” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

Vatandaşların tepkisinin bir diğer nedeni de, akaryakıt fiyatlarında bir artış yaşanmamış olmasına rağmen minibüs ücretlerinin artırılması oldu. Akaryakıt fiyatlarının sabit kaldığı bu dönemde minibüs ücretlerine yapılan zam, halk arasında haksızlık olarak değerlendirildi. Vatandaşlar, firmaların bayram öncesi bu kararı alarak haksız kazanç sağladığını düşündüklerini belirttiler.