Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Siirt Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Belediye Eş Başkanları Sofya Alağaş ve Mehmet Kaysi başkanlığında ilk kez toplandı. Belediye Eş Başkanları Sofya Alağaş ve Mehmet Kaysi başkanlığında gerçekleşen Meclis toplantısına HDP Meclis üyeleri ve Ak Parti meclis üyeleri katıldı.

Siirt Belediye Meclisi, 31

Gündem öncesinde konuşan Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş, yeni dönemin Siirt’imize ve tüm halklarımıza hayırlı olmasını dileyerek, meclisin yeni dönemde uyum içerisinde başarılı geçmesini diledi.

Siirt Belediyesi Eş Başkanı Sofya Alağaş; “Siirt halkı 31 Mart itibariyle teveccüh göstererek bizlere görev verdi. Bugün burada startını vereceğimiz ilk Meclis toplantımızda inşallah bundan sonraki süreçte devam ettireceğiz. Buradan bize bu yetkiyi veren tüm Siirtli hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Halk bizden hizmet bekliyor, yapacak çok işimiz var. Daha önce olduğu gibi bundan sonrada tüm çabamız daha güzel bir Siirt için olacak. Yapacağımız çalışmalarımızı Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Meclis Başkan Vekilleri, Asıl Katipler, ve Yedek Katipler oy birliği ile seçildi. Yapılan oylamada 1. Meclis Başkan Vekilliğine DEM Parti meclis üyesi Mehmet Kaysi 2. Meclis Başkan Vekilliğine DEM Parti meclis üyesi Mehmet Sait Toprak, Meclis Asil Katip Üyeliklerine DEM Parti meclis üyeleri Hasret Arslan, Aykut Savaş, Meclis Yedek Katip Üyeliklerine DEM Parti meclis üyeleri Amine Timurtaş, Hasan Polat seçildi.