REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT BELEDİYESİ MAHALLE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT BELEDİYESİ MAHALLE TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR
9 views
27 Eylül 2017 - 11:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Belediyesi’nin mahalle toplantıları devam ediyor. Tınaztepe mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkanvekili Ceyhun Dilşad Taşkın, mahallenin sorun ve taleplerini dinledi.

Mahalle toplantıları kapsamında sorunları yerinde görmek ve çözüme kavuşturmak üzere düzenlenen toplantıda, Kentsel Dönüşüm, mahallenin dar sokakları, metruk binalardaki madde bağımlıları ve sokak hayvanları gibi sorunlar konuşuldu.

MAHALLE SAKİNLERİNİN ORTAK TALEBİ ”KENSEL DÖNÜŞÜM”

İlimizin en eski mahallelerinden biri olan Tınaztepe mahallesi sakinleri, evlerinin yıkılma tehlikesi taşıdığını, oluşabilecek deprem ve afetlere karşı dayanıklı olmadığını belirtirlerken, bir an önce mahallenin kentsel dönüşüm projesiyle yenilenmesi gerektiğini dile getirdiler.

Başkanvekili Taşkın ise Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşme halinde olduklarını söyledi.

Taşkın, “Mahallemizde 300 yıllık binalar var ve bu büyük risk taşıyor. Hizmet götürmekte zorlanmıyoruz fakat, bir bakıyorsunuz küçük bir arsanın birden fazla sahibi ve varisleri çıkıyor. Bu da işimizi zorlaştırıyor ama kentsel dönüşüm noktasında TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileriyle görüşerek buradan profesyonel destek alıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor, esas temel burada kentsel dönüşüm yapmaktır” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN TAŞKIN’A TEŞEKKÜR

Halkla buluşma toplantıları kapsamında kendileriyle bir araya gelmekten büyük onur duyduklarını belirten mahalle sakinlerinden Refik Dağtekin, Başkan Ceyhun Dilşad Taşkın’a yazdığı mektubu okudu. Dağtekin’in mektubunda, ”Mahallemize gelerek bizimle birebir görüşmeniz ve sorunlarımızı dinlemeniz, bizlere verdiğiniz değeri göstermektedir. Bunun için Tınaztepe mahalle sakinleri olarak, sizlere teşekkür ederiz. Sayın Başkanım, göreve geldiğiniz ilk günden bu yana yaptığınız çalışmalarla ilimizdeki güzel değişimi fark ettik. Bunları söylemeden geçemeyeceğim. 17 yıldır kaldırılmayan hayvan pazarının kaldırılması, sabit semt pazarının kurulması, Park ve bahçe çalışması, cenaze işlemleri, yol kaldırım çalışmaları, şehir çöplüğünün düzenlenmesi, Siirt tarihinde bir ilk olan engelli şarj istasyonlarının kurulması ve daha sayamadığım birçok hizmetler için size minnettarız. Bugün de mahallemize gelerek ve sorunlarımızı dinleyerek çözüme kavuşturacağınıza olan inancımız tamdır. Tınaztepe mahallesi sakinleri olarak saygı ve sevgilerimizi sunarız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.