REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI
11 views
14 Kasım 2017 - 9:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

NARKOTİK ŞUBEDEN BELEDİYE ZABITA PERSONELLERİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ: Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddelerden korunma ve gelen ihbarları değerlendirme ile ilgili Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine yönelik bilgilendirme semineri düzenledi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli uzman ekiplerin konuşmacı olduğu seminerde, uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı madde bağımlılığından kurtulma yöntemleri ve gelen ihbarları değerlendirme konusuna vurgu yapıldı. Özellikle son dönemde korkutucu boyutlara ulaşan madde kullanımı ve bağımlılığın önlenmesi için yapılan koruyucu ve önleyici çalışmalar anlatılarak  gerekli eğitici çalışmaların yapılması gerekliliği anlatıldı.

Yapılan açıklamada; Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde sosyal medya üzerinden uyuşturucu ile mücadele konusunda gelen başvuruların hızlı bir şekilde tespit edilerek cevaplanması ve faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla Narko-Mobil Projesi hazırlandı. Bu kapsamda Narkotikle Mücadeleyi en etkili biçimde genele yaymak, iletişimdeki mesafeyi kısaltarak ulaşılabilirliği kolaylaştırmak üzere kurulan “0552 155 56 56” WHATSAPP hattı 24 saat aktif halde getirilmiştir denildi.

 AĞAÇ BUDAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI:Siirt Belediyesi Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri, mezarlıklarda ağaç budama ve yabani otları temizleme çalışmalarına devam ediyor. Kış aylarının gelmesiyle ağaç budama ve zararlı otları temizleme çalışması yapan ekipler, çalışmalarını tüm mezarlıklarda koordineli bir şekilde sürdürüyor.

Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Belediyemiz sorumluluk alanında bulunan bütün mezarlıklarda ağaç budama, ot biçme, temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapılınken, mezarlıklardaki ağaçlar uygun bir şekilde budanıyor ve vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve böylelikle rahat bir ortamda dini vecibelerini yerine getirmeleri sağlanıyor.

Ağaçların daha sağlıklı, daha kuvvetli ve dengeli bir gelişim gösterebilmelerini sağlamak, budanan ağaçları gençleştirmek ve canlandırmak, büyüme güçlerini artırmak” gibi faydalar sağlayan budama işlemleri özellikle vatandaşlardan gelecek olan talepler doğrultusunda ettiriliyor.

 CAMİ TEMİZLEME SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR: Siirt Belediyesi bünyesinde kurulan özel temizlik ekibi, vatandaşlarımızın ibadetlerini temiz ve rahat bir ortamda gerçekleştirebilmeleri adına ilimiz genelinde bulunan Camii ve Kur’an-ı Kerim kurslarında temizlik çalışmalarını devam ederken bu kapsamda ilimiz merkezinde bulunan yaklaşık 240 Camii ve Kur’an-ı Kerim Kursunun temizleneceği belirtildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında cami içindeki halıların süpürülüp yıkanması, kapı ve camların silinmesi, minber temizliği, ayakkabılıklar, kitaplıklar ve duvarlarda asılı tablolara kadar geniş çaplı bir temizlik yapılıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın’ın talimatları doğrultusunda camilerde başlattığımız temizlik çalışmalarımız büyük bir titizlikle devam ediyor. Ekiplerimiz tarafından camilerimizde camlar, kapılar, duvarlar, avizeler, halılar ve ayakkabılıklar temizlenerek hijyenik bir hale getiriliyor. Temizlik makineleriyle kimyasal madde kullanılmaksızın detaylı temizlikler yapılıyor. Vakumlu suyla yıkanıp içerisindeki maddelerle halının gözeneklerine giriliyor. Ayrıca 15 dakika içerisinde de kuruyor. Bu uygulamayı tüm camilerimizde yapacağız denildi. Vatandaşlarımızın daha hijyenik bir ortamda ibadetlerini yapmalarını sağlamak amacıyla çalışmalara belirli bir program dahilinde devam edileceği de edinilen bilgiler arasında.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.