REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI
1 views
16 Kasım 2017 - 11:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YEŞİLLENDİRME ÇALIŞMALARI : Siirt Belediyesi, “Yemyeşil Siirt” hedefiyle sürdürdüğü çalışmalar kapsamında son bir ayda Kent genelindeki park ve bahçelerde farklı türden 500 ağaç fidanını toprakla buluşturdu. Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt’in ihtiyaç duyduğu park ve bahçe gibi pek çok alanda ağaç dikim çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI PARKLARDA DEVAM EDİYOR: Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Tüm parklarımızda, çocuklar için oyun grupları ve güvenli kauçukla kaplı zeminlerimiz mevcut olup, bunun yanı sıra çevre düzenlemesi kapsamında çimlendirme, fidan dikimi yapılmakta ve dekoratif peyzaj kullanılmaktadır. Yürütülen bütün bu çalışmalar neticesinde, vatandaşlarımızın sağlık içerisinde yaşamalarına katkı sağlayacak olan ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte park ve bahçelerle her anını yaşamaktan keyif alacakları bir il haline dönüşmeyi hedefliyoruz” dedi.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, cadde, sokak, park ve bahçelerde ağaç budama ve fidan dikimi çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, Siirt’i daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için çalıştıklarını ifade etti ve “Belediyemiz Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, ilimizin farklı noktalarına ve özellikle mevcut parklara fidan dikimi yapıyor. Bunun yanı sıra park ve bahçelerde yoğun bir şekilde budama işlemi yapmaya devam ediyorlar. Yeşillendirme çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayacak. İlkbahar ayı ile birlikte fidan dikimlerimiz de devam edecek” dedi.

 ŞEHİR GİRİŞİNDEKİ POLİS NOKTALARINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI: Siirt Belediyesi, ciddi rahatsızlık uyandıran karasinek, sivrisinek ve haşere gibi vektörlere karşı ilaçlama çalışmalarını tüm mahallelerde sürdürüyor. Şehir genelinde ilaçlama çalışması başlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı noktalarında etkin bir mücadele çalışmasında bulunuyor.

Hijyen sağlamak üzere özellikle mahalleler ve çarşı gibi yoğun güzergâhlarda logar kapakları, çöp konteynerleri ve mazgallarda larva ilaçlaması yapılırken, kent girişlerinde bulunan polis noktalarında da zirai ilaçlamalar yoğunlaştırıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, larva mücadelesi ve ilaçlama çalışmalarının Siirt genelinde belirlenen durgun su alanları, dere yatakları, gübrelik alanlar şehir içi mazgallar, pazar yerleri, şehir çöplüğü gibi noktalarda devam ettiğini belirtildi

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.