REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI
12 views
31 Ekim 2017 - 9:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (SİSKİ), il genelinde sağlıklı bir altyapı ağı oluşturmak için yoğun mesai harcıyor. SİSKİ Müdürlüğü ekipleri, ilimiz Şavuran Mahallesinde, içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Mahallenin girişinden kentin çıkışına kadar olan 8 kilometrelik bir alanda çalışma yapıldığını belirten SİSKİ yetkilileri, çalışmaların %80’inin tamamlandığını, Siirt Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje tamamlandığında mahalle sakinlerinin uzun yıllar boyunca kullanacakları sağlıklı bir altyapı ağına kavuşmuş olacaklarını belirtti. SİSKİ Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;  ilimizin her noktasında içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı altyapı çalışmalarının devam ettiği , Şavuran Mahallesinin kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmaların büyük bir oranda tamamlandığı ifade edildi. Mahalle sakinleri tarafından kanalizasyon sorununun kendilerine iletildiğini belirten SİSKİ yetkilileri gerekli incelemelerimizi yaptıktan sonra ihalemizi yaptık ve çalışmalara başladık. Mahallemiz için, 8 km.’lik bir alanda kanalizasyon hattı yapılıyor ve en kısa zamanda çalışmalarımızı noktalayacağız açıklamasında bulundu. Şavuran Mahallesi sakinleri, “Mahallemize yapılan hizmetlerden dolayı çok memnunuz, eskiden bin bir türlü sıkıntı çekiyorduk ama şimdi sıkıntılarımızdan kurtuluyoruz. Siirt Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” dediler.

BELEDİYEDEN OKUL, KURAN KURSU VE MEDRESELERE MASA TENİSİ DESTEĞİ

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Okul, Kur-an Kursu ve Medreselerde eğitim gören öğrencilerin boş zamanlarını spor yaparak geçirebilmeleri için Masa Tenisi dağıtımına başladı. Siirt Belediyesi tarafından şu ana kadar 75 adet masa tenisi, okul, kuran kursu ve medreselere dağıtıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince daha önce tespiti yapılan eğitim yuvaları ziyaret edilerek, burada ihtiyaç duyulan tenis masaların montesi yapılıyor. Proje çerçevesinde şu ana kadar, tespit edilen ve ihtiyaç duyulan 75 Okul, Kur-an Kursu ve Medreselere tenis masası dağıttıklarını belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ekipleri, Siirt Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın’ın talimatlarıyla ilimizde masa tenisi olmayan Okul, Kuran Kursu ve Medreselere öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra spor yapabilmeleri için masa tenisi dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimizce ihtiyaç duyulan eğitim yuvalarını ziyaret edip, Masa Tenislerini takdim ediyoruz. İhtiyaç halinde bu çalışmalarının devam edileceği belirtildi. Proje kapsamında Masa Tenisi verilen öğrenciler, Hizmetlerinden ötürü Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve ekibine teşekkür ediyoruz dediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.