REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT BELEDİYESİNİN YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARLA İLGİLİ HABERLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT BELEDİYESİNİN YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARLA İLGİLİ HABERLER
26 views
20 Ekim 2017 - 10:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ŞEYH MUSA MEZARLIĞI DUVAR GENİŞLETME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Siirt Belediyesi Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğü Şeyh Musa Mezarlığındaki doluluk oranını göz önünde bulundurarak Belediyeye ait mezarlık altında bulunan alanda kendi imkanlarıyla duvar genişletme çalışmalarını başlattı.

Siirt Belediye Başkanı V. Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleriyle Park Bahçe ve Mezarlıklar Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilimizdeki mezarlıkların doluluk oranı nedeniyle yeni mezarlıklar ve duvar genişletme çalışmalarına ilk olarak Şeyh Musa mezarlığından start verildi. Yeni tahsis edilen alanda 3.000 metre kare istinat duvarı yapım çalışmalarının startı verilirken, bundan böyle hemşerilerimizin yapacakları mezarlık ziyaretlerinin daha sağlıklı ve dini vecibelere uygun bir şekilde yerine getirilebileceği ifade edildi.

GÖKÇEBAĞ BELDESİNDE İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

İller Bankası tarafından SUKAP Projesi kapsamında Gökçebağ Beldesinin içme suyu hattı yenileme çalışmaları için Siirt Belediye Başkanı V. Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleri sonuç verdi. Proje ihaleye verilmiş olup, yerinde proje hazırlama çalışmalarına yakın zamanda başlanılacağı haber alındı.

SUKAP projesi içme suyu hattı yenileme çalışmalarının ihalesi Gökçebağ Belediyesince yapılmış olup, ihale sonucunda proje ve ölçüm çalışmaları yerinde yapılacak ve çok kısa zamanda beldenin içme suyu hattı yenilenmiş olacak.

KENT GENELİNDEKİ LOGARLAR TEMİZLENİYOR

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri tarafından Küçük Sanayi Sitesi bölgesinde logar temizliği başlatıldı.

Siirt Belediye Başkan V. Ceyhun Dilşad Taşkın’ın geçen hafta küçük sanayi sitesi esnafına yaptığı ziyaret esnasında talep edilen sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması amacıyla birim müdürlerine verilen talimatlar doğrultusunda ekipler kısa sürede gerekli çalışmaları başlattılar.

SİSKİ Müdürlüğüne bağlı ekipler, küçük sanayi sitesi civarında bulunan yollar başta olmak üzere birçok alanda kanalizasyon ve logarlarda temizlik çalışması başlatırken, çevrede kötü kokulara yol açan ve tıkanan logarlar ekipler tarafından tespit edilerek temizleniyor.

SİSKİ Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent genelindeki tüm logar ve ızgaralar temizlenerek ilaçlandı ve kırık logar kapakları yenileriyle değiştirilmek üzere sipariş verildi denildi.

60 ÇOCUĞA SİNEMA İZLETTİRİLDİ

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Çevik Ersin Temel İlkokulundan 60 öğrenciye Belediye hizmet binasında bulunan konferans salonunda sinema izlettirildi.

İlk defa sinemayla buluşan çocuklar, oldukça keyifli dakikalar geçirdiler. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; bu tür sosyal etkinliklerin önemine değinilerek “Siirt Belediyesi olarak eğitime büyük önem veriyoruz ve bu kapsamda Çevik Ersin Temel İlkokulunda bulunan yaklaşık 60 öğrencimizi sinemayla buluşturduk. Çocuklarımız çok mutlu bir gün geçirdiler. Amacımız çocuklarımızın her alanda ihtiyaçlarını gidermek, sosyal yaşantılarını daha verimli hale getirmek ve bu tür programlar ile vakitlerini daha güzel geçirmelerini sağlamaktır” denildi.

SİİRT’TE SOKAK HAYVANLARINA MAMA DAĞITILIYOR

Siirt Belediyesi, sokak hayvanlarına yardım ve hayvan dostlarına destek olmak amacıyla kedi-köpek maması dağıttı.

Sokakta yaşayan hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla park ve sokaklarda bulunan beslenme odaklarına dağıtılan mamalar, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri eşliğinde gerçekleştirildi. Siirt Belediyesi’nin katkılarıyla beraber gönüllülerde hayvan dostlarına mama yardımı dağıtımına destek verdi.

Siirt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilimizde bulunan sokak hayvanlarının korunması ve farkındalık oluşturma çalışmaları kapsamında ilimizde hayvanseverlere ve gönüllülere mama desteğinde bulunmak üzere kedi ve köpek maması alımı yapılarak ilk etapta 60 kg. kedi ve 135 kg. köpek maması alan Siirt Belediyesi, ilimizde bulunan hayvansever gönüllüler ile irtibata geçerek mama desteği çalışmalarını başlattı. Daha sonra gönüllüler ile birlikte ilimizde bulunan hayvanların beslenmesi ve diğer vatandaşlar nezdinde farkındalık oluşturulması çalışmaları yürütüleceği belirtildi.

Vatandaşların hayvanlara hassasiyetle yaklaşmaları gerektiğini belirten Veteriner İşleri Müdürü Aydın Yolbaş, hayvanların yaşam haklarına saygılı olunması gerektiğine değinerek, yalnızca evcil hayvanların değil doğal ortamda yaşayan hayvanları da koruma konusunda hassasiyetle yaklaşılması gerektiğine dikkatleri çekerek, Siirt Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü teknik ekiplerinin ve ekipmanlarının 7 gün 24 saat hayvanların ve hayvan dostlarının hizmetinde olduğunun altını çizdi. Siirt Belediyesince mama desteğinin belli aralıklarla devam edeceği de edinilen bilgiler arasında.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.