Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Sevgi’den Önemli Açıklamalar

Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, Siirt’te fiyatların artması ve banka kredi faizlerinin yüksek olması nedeniyle konut satışlarında düşüş olduğunu söyledi.

Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler

Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, Siirt’te fiyatların artması ve banka kredi faizlerinin yüksek olması nedeniyle konut satışlarında düşüş olduğunu söyledi. Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, şehirdeki konut satışları ve emlak piyasası ile ilgili basın ile bir araya geldi.

Fiyatlar Yüksek, Konut Satışları Düşük

Fiyatların ve banka kredi faizlerinin yüksek olması nedeniyle satışların düşük olduğunu belirten Sevgi, “Satışlar yok denecek kadar az. Sebebi Türkiye geneli fiyat artışıdır. Siirt’teki müteahhitler başka illere gittiği için inşaat sektörü bayağı bir durmuş. Banka kredilerinin yüksek olması da konut satışlarının az olmasında etkili.” Dedi. İnşaat işçisi bulamakta zorlandıklarını söyleyen Sevgi, “Depremden dolayı müteahhitlerimizin çoğu deprem bölgesine gitti. Siirt’te işçi maliyetlerinin yüksek olmasına sebep oldu. İşçilerin çoğu deprem bölgesine gitmesinden dolayı İnşaatta çalışacak işçi bulmakta zorlanıyoruz. Sevgi, kiralık evlerin ihtiyacı karşıladığını ama kiraların yüksek olduğunu söyledi. Basınla yapılan toplantıda Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Yıldız ve Yönetim kurulu üyeleri de katıldı.