Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Eski Milletvekili Meral Danış Beştaş, Japonya’da Kürt Diasporasıyla Buluştu

DEM Parti’nin eski Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Japonya’da bulunan Kürt diasporasıyla bir araya geldi. Etkinlikte, Siirtli ünlü Kürt sanatçı Rojda da sahne aldı ve katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

DEM Parti'nin eski Siirt

Japonya’da çeşitli temaslarda bulunan Beştaş, önceki dönemlerde milletvekilliği ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Kobayashi ile bir araya geldi. Görüşmeye, Japon/Kürt Dayanışma Koordinasyon grubu da katıldı. Toplantıda, Ortadoğu’daki ve dünya genelindeki güncel gelişmeler değerlendirilirken, iki toplum arasındaki işbirliği ve dayanışma konuları ele alındı.

Beştaş, bu ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Japonya’da yaşayan Kürt kardeşlerimizle buluştuk. Misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. Ortadoğu ve güncel gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulduk. Dayanışmamız ve mücadelemiz her yerde sürecek,” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, Japonya’daki Kürt topluluğu tarafından memnuniyetle karşılandı ve Kürt toplumunun taleplerini uluslararası platformlara taşımak adına önemli bir adım olarak değerlendirildi. Beştaş’ın bu ziyareti, Kürt toplulukları arasındaki bağları güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak öne çıktı.