Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Gönüllüler Platformu Gazze’deki Drama Tepki Adına Ortak Deklarasyon Yayınlandı

Deklarasyonda zulmün sona ermesine en adil çözüm olan 2 devletli bir yapılanmaya gidilmesi için Birleşmiş Milletlerin devreye girmesi istendi.

Deklarasyonda zulmün sona ermesine

Yayınlanan dekorasyon şöyle: Ekim başından sonuna kadar dünyanın gözü önünde, İsrail Terör Devletince ve hamisi ABD ve Avrupa ülkelerinin de desteğiyle, insanlık dışı bir vahşetin sergilendiği, çoluk çocuk ayrımı yapılmaksızın Gazze‘de sivillere dönük uygulanan soykırım, sadece can kaybı ve bina yıkımı ile ya da 2,5 milyonluk bir yerin tarumar edilmesi anlamına gelmiyor. Bu, yeterince üzücü, kahredici zaten… Bundan daha da kahredici ve üzücü olan ise İnsanlık tarihinin insani değerler başlığı altında biriktirdiği ne varsa yerle yeksan olmasıdır.

Bir kez daha tescil edildi ki haklının gücünün olmadığı bu düzen güçlünün hakkı için işlemektedir. Bir an önce Birleşmiş Milletler‘in, bu hukuksuzluğu sergileyen güçlü ülkelere paravanlık, taşeronluk yaptığı düzenin yerle yeksan olması gerekmektedir.

Bu yüzden “Dünya 5’ten Büyüktür…” düşüncesi ile geri kalan dünyanın, organize birlikler, ittifaklar kurması elzemdir…Bu konuda ve Gazze’deki alçakça saldırıların İsrail’in gaspçı yerleşimcileri ile Filistin topraklarına yayılmasının önüne geçilmesi ivedilikle gerekmektedir…Son seçimlerde, “-Biz düşersek Gazze düşer!…” diyerek tabanından beklediği oy teveccühü ile bir kez daha güven alıp iktidarını devam ettiren Hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konularda attığı, atacağı kararlı adımların, politikaların her daim takipçisi ve doğrularının yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Bu hoyratlık, zorbalık düzeninin arkasına sığındığı İnsan Hakları Beyannamesi’nin de çokça sığınılan evrensel demokratik değerlerin ve bilumum başka ilkelerin boyaları da pul pul dökülmüştür. Anlaşıldı ki bunların hepsi İsrail’in rahatça, küstahça yayılmasının, yerleşimcileri ile Filistin topraklarını gasp etmesinin enstrümanları imiş.

Kağıttan kaplan hükmündeki Ortadoğu ülkelerinin yönetimlerinin çoğunun da bu süreçteki sahtelikleri ve kurulu dünya sisteminin lord ülkelerine kullukları ortaya çıkmıştır.

Katar, Türkiye, Yemen ve bazı Güney Amerika ülkelerinin diplomatik siyasi bazı çabaları, çıkışları dışında maalesef bu kirli tezgahı bozacak bir umut yoktur…

Ümit ışığımız, en kötü imkanlarla 70 yıldır bu hoyrat düzene isyan edip direnen, Zırhlara bürünmüş, yenilmez Calut’u elindeki sapan taşı ile öldüren küçük Davut’lardır… Onurlu Gazze halkı ile birlikte süreç boyunca adeta zalimlerin Gök kubbelerini başlarına yıkan Talut’un orduları gibi destanlar yazmaktadırlar…

İşgalci İsrail’in 1948’deki sınırlarına çekilmesi , işgal ettiği toprakları gerçek sahipleri olan Filistinlilere terketmesi, Türkiye’nin garantörlüğünde bir Filistin Devletinin kurulması ve 2 devletli çözüm dışındaki her çözüm önerisinin sorunların devamına çanak tutacağını hatırlatarak ilgili ve yetkili tüm siyaset yapıcılarını ve arabulucu tarafları göreve davet ediyoruz…

Son olarak;

Kassam’ı ile onurlu direnişin arkasındaki Hamas’ı ile bu şanlı, onurlu direnişin ve cihadın her daim destekçisi olduk, olacağız…

Her daim mazlumdan yana zalime karşı durduk, duracağız…

Hamas’a selam!
Direnişe devam!

Kamuoyuna duyurulur…

 • Siirt Gönüllüleri Platformu Derneği (SGP)
 • Sakarya SGP
 • Sosyoder (Türkiye Sosyologlar Derneği)
 • Kanal56 ve Haber 56 Gazetesi
 • Yeni Siirt Gazetesi
 • Gönen SGP
 • Siirt İlahiyat Vakfı
 • Siirt Hukukçular Derneği İl Temsilciliği
 • Siirt İHH
 • Siirt Diyanet-Sen
 • Siirt Üniversitesi Eğitim Bir-sen