Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirt, Hafızlara Ev Sahipliği Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “2024 Yılı 1. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı” Siirt İl Müftülüğü ev sahipliğinde başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim

Siirt hafızlara ev sahipliği yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kurslarında veya dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlara yönelik yapılan “2024 Yılı 1. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı” Türkiye genelindeki 18 sınav merkezinde başladı.

Sınav merkezinden biri olan Siirt İl Müftülüğü ise Doğu ve Güneydoğu illerine ev sahipliği yapacak. Sınava 55’i Siirt’ten olmak üzere bölge illerinden 216 hafız adayı başvurdu.

Başvuru şartlarını taşıyan hafız adaylarının ter dökeceği sınavın komisyon başkanlığını Başkanlık Müşaviri Muhammed Cüneyd Çiğdemli üstlenirken, komisyon üyeleri ise Batman İl Müftülüğü Vaizi Hasan Kandemir ve Bitlis İl Müftülüğü Vaizi Melek Yazıcı oldu.

Sınava giren hafız adaylarına Siirt İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından ikramlarda bulunularak manevi destek sağlandı. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar, hafızlık belgesi almaya hak kazanacak.