REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT HAVA LİMANI, İŞKUR KADROLARI VE CEVAPSIZ TELEFON ARAMALARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT HAVA LİMANI, İŞKUR KADROLARI VE CEVAPSIZ TELEFON ARAMALARI
1-Ahmet ARITÜRK
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
7 views
28 Mayıs 2018 - 15:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

24 Haziran 2018’de Türkiye’nin önünde çok önemli iki seçim var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hem Cumhurbaşkanını, hem de 27. Dönem milletvekillerini seçeceğiz. Bilindiği gibi, siyasi partiler adaylarını açıkladılar. Genel Merkezlerinde aday tanıtımı yaptılar. Sonra iller düzeyinde de aday tanıtımları oldu. AKP’nin birinci sıra adayı eski milletvekillerimizden Osman Ören olurken, ikinci sırada eğitimci hemşerimiz Sadettin Sabaz, üçüncü sırada ise Lokman Özcan var. AKP genel merkezi biri merkez ilçeden, biri Kurtalan’dan ve biri de Pervari ilçemizden olmak üzere adaylar belirleyerek, anlaşılan il içinde bir denge oluşturmak istemiştir.

Bu arada, dün AKP’li adaylar için Şehrimizde de bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Tanıtım toplantısında kimin ne konuştuğundan ziyade, geçmişe yönelik beyanatlar veren Sayın Yasin Aktay’ın konuşmalarında ilgi çeken bölümler gördük. Biz de, özellikle bu bölümler üzerinde konuşmayı ve dikkatleri çekmeyi yeğledik.

Toplantıda konuşan ve halen (Siirt Milletvekili) sıfatını haiz olan Prof. Dr. Yasin Aktay, milletvekilliği süresince yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verirken, sözü döndürüp, dolaştırıp, Siirt hava limanına getirmiş. Bilindiği gibi Sayın Aktay daha önce verdiği demeçlerinde Siirt hava limanının Haziran ayının ortalarında hizmete açılacağını vurgulamış ve bunu bir müjde olarak Siirt halkına duyurmuştu. Ama öyle anlaşılıyor ki, Siirt Hava Limanının hizmete açılması seçimlerden sonraya ertelenmiş bulunuyor! Hava Limanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldığını belirten Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay: “Devlet Hava Meydanları Genel Müdürünü aradım. Yağan yağmurlardan dolayı çalışmalarda 15 gün kadar bir gecikme olacak. İnşallah havalimanımız Temmuz ayında hazır hale gelecek” diyerek daha önce Haziran ayında açılışının yapılacağını belirttiği Siirt Hava Limanının hizmete açılışını Temmuz ayına, yani, seçim sonrasına erteletti.

Siirt Hava Limanı ha Haziran’da ulaşıma açılmış, ha Temmuz’da. Altı üstü bir aylık süre. Bu kadar bekledik de bir ay daha mı beklemeyeceğiz, diyebilirdik ama zihnimizi kurcalayan istifham, Hava Limanının açılışının seçimlerden sonraya ertelenmiş olmasıdır. Seçimlerden sonra nelerin yaşanacağını kim bilebilir!

Sayın Aktay bir de İşkur kadroları konusunda konuşarak buyurmuş ki: “Kadro temininde çok çabalarım oldu. Kulis yaptım. Siirt’e ayrılan kontenjanı yükselttim. Ancak hiç bir zaman bu kadrolara kimlerin atanacağı konusuna karışmadım. İşte il başkanımız şahittir.”

Aktay’ın bu cevabı bize her ne hikmetse “Bozacının şahidi şıracı” deyimini anımsattı. Çünkü işkur kadrolarına AKP militanları dışında hiçbir atama yapılmadığını herkes aynel yakin bilmekte ve görmektedir. Tıpkı, kayyumla yönetilen belediyelere yapılan atamalarda olduğu gibi…

Aktay’ın bir başka savunması da “Benim için telefonlara çıkmıyordu, diyorlar. Bu tamamen yalandır” demesi şeklindedir. Doğrusunu isterseniz, ben de bir ara Sayın Aktay’ı aramış, ama her ne hikmetse bir türlü  ulaşamamıştım! gazete sahibi bir gazeteci olarak ben ulaşamadığıma göre vatandaşlar nasıl ulaşmış olabilirler. Yani, Sayın Aktay’ın telefonlara çıkmadığının canlı şahitlerinden biriyim.

Dileriz ki, AKP birinci sıra adayı Sayın Osman Ören selefinin durumundan yeterli dersi alır, bu gibi yanlışlara düşmez…

ANEKDOT

Bir ileri gelen, kendisine çeşitli konularda yapılan müracaatları elini başının üzerine vurarak ve (başımın üzerine) diyerek yapmak için söz verir, ama hiç yapmaz, kendisine hatırlatıldığı zaman da ellerini dizine vurarak: (Vah, vah unutmuştum) diye sözde dövünürmüş.

Bu durum bir yerde bize Siirt’imizin ileri gelenlerini anımsattı. Hep (başüstüne) derler ama iş icraata gelince her ne hikmetse hep unutmuş olurlar!

TAŞLAMALAR

ADAYLAR TANITILDI

NE GEREK VARDI SANKİ

CİĞERİNİ TANIRIZ

HEPSİNİN DE İNAN Kİ

 

ADAY ADAYLIĞINDAN

ADAYLIĞA TERFİLER

ELBET BİRİLERİNİ

HİÇ MEMNUN ETMEDİLER

 

PARTİSİ ALEYHİNDE

ÇALIŞACAKLAR ÇOKTUR

AMA RENK VERMEYECEK

GÖRÜNEN RENGİ AK’TIR

 

GEÇMİŞ SEÇİMLERDEN ÇOK

ÖNEMLİDİR BU SEÇİM

DEĞİŞEN ADAY DEĞİL

DEĞİŞECEK ŞEY REJİM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.