REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT HAVA LİMANINI HİZMETE AÇMANIN TAM ZAMANI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT HAVA LİMANINI HİZMETE AÇMANIN TAM ZAMANI!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
5 views
22 Mayıs 2018 - 14:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Hava Limanı’nın ulaşıma kapanması  1 yılı aştı. Anımsanacak olursa, Şubat ayının ortalarında İlimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Hava Limanında tetkik ve incelemelerde bulunarak eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini ve Haziran ayında pistin uçuşlara açılacağını söylemişti.

Bakan, Siirt Havalimanı’nın yeniden trafiğe açılması için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) koordinesinde devam eden çalışmaları da inceleyerek yetkililerden bilgi almış, Hava Limanımızın Uluslararası kurallara uygun hale getirilerek Haziran ayında pisti tamamen yenilenmiş resa sahaları, stopway sahaları büyütülmüş, geliştirilmiş olarak yeniden seferlere açılacağını müjdelemişti.

Siirt Hava Limanının yenilenmesi ve yeniden hizmete açılabilmesi için 24 milyon TL bir harcamanın gerektiğini belirten Arslan: “Elbette 24 milyon lira önemli bir rakam ancak Siirt ve Siirtlileri düşündüğünüz zaman rakamın hiçbir önemi yok, helali hoş olsun. Yeter ki ülkemizin her yerinde olduğu gibi eriştirebilir, ulaştırabilir olalım ve Siirt ve Siirtlilere de daha modern bir şekilde hizmet veren bir havalimanını geliştirmiş ve kavuşturmuş olalım” diye açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Arslan, Siirt havaalanının 2018 yılının Haziran ayında yeniden hizmete açılacağını ve açtıkları andan itibaren tarifeli seferlere de başlayacağının müjdesini  vermişti.

Mayıs Ayının son haftası içinde sayılırız. Bakanın verdiği söz gerçekleşecekse, önümüzdeki haftadan itibaren Siirt Hava Limanının yeniden seferlere açılması gerekmekte. Biz, Sayın Bakanın yerinde olsak, sözümüzü yerine getirmek için acele ederdik. Hatta Siirt hava limanına uçak seferlerini hemen başlatırdık. Açılışı, özellikle 24 Haziran 2018 tarihinden 10-15 gün önce gerçekleştirirdik. Malum, 24 Haziran 2018 günü iki seçim birden yapılacak. Cumhurbaşkanlığı seçimi yanında 27. Dönem milletvekili seçimleri var!

Şimdi, bazı saf dillilerin (seçim rüşveti gibi bir şey olur) dediklerini duyar gibi oluyorum. Bu bir gerçektir ki özellikle iktidar partileri hemen her dönemde SEÇİM RÜŞVETLERİ vermeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. Bu açıdan, Siirt Hava Limanının yeniden hizmete açılması işi, devede kulak bile olmaz.Biz de, bundan yola çıkarak iktidar partisi yetkililerine seslenerek diyoruz ki SİİRT HAVA LİMANINI HİZMETE AÇMANIN TAM ZAMANI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.