REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT HAVALİMANI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT HAVALİMANI!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
26 views
27 Eylül 2018 - 14:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt havalimanı son günlerde yine gündeme geldi. Özellikle Vali Sayın Ali Fuat Atik ile müteahhit firma arasında kamuoyuna yansıyan restleşmeler dikkatleri çekmektedir. Biz bu restleşmelerin dışında konuyla ilgili bir önerimizi dile getirmek istiyoruz. Daha önce bir tek şahıs üzerinden yaptığımız öneriyi, şimdi 3 holding üzerinden yaparak diyoruz ki Siirt’in nimetlerini paylaşarak büyümüş 3 önemli holdingimiz var. Bunlar Sancaklar, Limak ve Kuzular gruplarıdır. Bu üç grup bir araya gelerek Siirt’in havaalanı sorununu devlete ihtiyaç kalmadan çözümleyemezler mi! Her üç isim de Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasındadırlar. Kaymağını yiyerek ve Siirt sayesinde bugünkü güçlerine ulaşman bu üç holding, Siirt’e bir havalimanını tamamlayıp,   2-3 uçak da satın alarak, bir şekilde Siirt Havalimanını işletemezler mi!

Bu üç grubun ellerini taşın altına koymaları ve Siirt Havalimanını işletmeye açmaları kendileri açısından zarar değil, yakın bir süre içinde kâra dönüşen bir yatırım olacaktır. Siirt Hava limanının yap-işlet-devret metoduyla işletmesine talip olarak Türk Havayollarından 30-40 yıllığına kiralasınlar ve çalıştırsınlar. Bu onlar için çok tatlı bir kâr kapısı olacağı gibi, Siirt’e olan vefa borçlarını ödemeleri açısından da önemli bir fırsat olacaktır.

İnanıyoruz ki bu üç holdingin yetkilileri el-ele verseler, bu durumu yetkililere kabul ettirmek becerisine de sahiptirler. Çünkü hükümet içinde kuvvetli bir destekleri olduğu inancındayız. Koskoca üçüncü hava limanı bile yap-işlet-devret metoduyla yapıldığına göre, Siirt havalimanı gibi basit bir havalimanı için neden böyle bir imkân tanınmasın ki…

Hem sadece Siirt-Ankara, Siirt-İstanbul uçuşları için değil, ihtiyaca göre, Siirt-Adana, Siirt-İzmir, Siirt-Trabzon seferleri dahi ihdas edilebilir. Evet, havalimanımızın sürekli olarak açık kalması için böyle bir girişimin yapılması bu üç holdingin hem Siirtlilere minnet borçlarını ödemeleri açısından isabetli olacak, hem de önemli bir gelir kaynağı edinmelerine yol açacaktır.

Hükümete yakın bu üç holdingi, hemşerilerimiz adına Siirt havalimanını yap-işlet-devret metodu çerçevesinde  sahiplenmeye davet ediyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.