REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT HAVALİMANI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT HAVALİMANI!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
9 views
13 Ekim 2017 - 14:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Hava Limanının uçakların iniş ve kalkışına elverişli olmadığı yolundaki söylemlere hiç inanmadık ve inanmayacağız! Çünkü Siirt Hava limanına çok sayıda uçak iniş-kalkış yaptı. Daha önce de bu konu üzerinde durduk. Biz yeni bir hava limanı istemiyoruz. Mevcut hava limanımızın düzenlenerek modern bir duruma getirilmesini istiyoruz. Özellikle, pilotların görüş mesafelerini etkilediği öne sürülen tepenin günün teknik imkânlarıyla çok rahat bir şekilde tıraşlanabileceğini hep anımsattık.

Siirt Hava Limanının uçakların iniş ve kalkışlarına uygun olmadığı iddiaları, İlimize sefer yapmak istemeyen pilotların iddialarıdır. İstiyorlar ki Siirt Hava limanına inip kalkacaklarına Batman veya Diyarbakır’a sefer düzenlesinler, bu gelişmiş illerde daha iyi vakit geçirmek imkânını bulsunlar.

Ankara-Siirt, Siirt-Ankara uçak seferleri sırasında bugüne kadar kaç kez yapıldı, bir uçağın pistte çıkması dışında tek olumsuzluk yaşanmadı. O dahi, pilotaj hatası yüzündendi!

Uçak pilotlarını, kendi keyiflerine bırakırsanız, elbette Siirt’e seferler düzenlenmesini istemezler. Deniliyor ki, yakında Siirt-Ankara-İstanbul uçak seferi  tekrar başlayacak, inanalım mı, inanmayalım mı bilemiyoruz. Ama inanmak istiyoruz.

Siirt Hava Limanı, tekrar hizmete açılırsa,  İlimize düzenlenecek seferlerde  demode olmuş, ekonomik ömürlerini doldurmuş uçaklar kullanılmasın, Türk Hava Yolları devreye girmedikçe ve İlimize kaliteli uçaklarla tarifeli seferler düzenlemedikçe, hava limanımızı işletmeye açılmış saymacağız!

Hem, Türk Hava Yolları yıllar öncesi Siirt Hava Limanına seferler düzenlemiş ve Allah’a şükürler, bir uçağın pistten çıkması gibi çok basit ve en modern hava limanlarında zaman-zaman yaşanabilen önemsiz bir kaza dışında hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştı.

Siirt ve Siirtliler olarak Türk Hava Yollarının İlimize düzenli olarak uçak seferlerini yeniden başlatmasını büyük bir sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Mevcut Hava limanımıza, THY’nın tarifeli uçakları inip-kalkmadıkça, Hava Limanımızı trafiğe açılmış kabul etmeyeceğiz! Sadece Ankara-Siirt değil, İstanbul-Siirt, İstanbul-Adana arası seferlerin de başlatılmasını istiyoruz.

Türk Hava Yolları bahaneler uydurarak, mevcut hava limanımızı uçakların iniş ve kalkışlarına elverişli kabul etmiyorsa, o zaman, yapılacak tek şey vardır. Siirt Hava limanını modern bir duruma getirmek. Hem de, uluslar arası standartlara uygun olacak şekilde!

Bu iş, yeni bir hava limanı kurmaktan çok daha kolay ve çok daha az masraflı bir yoldur! Biz, Mevcut Hava Limanı dışında bir yerde de yeni bir hava limanı istemiyoruz. Çünkü İlimize hava limanı için en uygun yer, mevcut hava limanının olduğu yerdir!

“ÖLECEĞİME ÜZÜLMÜYORUM AMA”

Geçmiş yıllarda, Şehrimizin tanınmış simalarından biri ağır hastalanmış, evinde yatıyormuş. Tabii, ziyaretçileri gelip, gidiyor, şifâ dileklerini ileterek teselli ediyorlarmış.

Gerçekten muhterem bir kişi olan doğruluğu, dürüstlüğü ve mertliğiyle tanınan bu Siirtlinin üç kâğıtçı, dalavereci, sahtekâr mı, sahtekâr bir kardeşi varmış.

Yine kendisini ziyarete giden ve tesellide bulunmak isteyen çok samimi bir dostuna, hasta şöyle demiş:

-Emin ol, ölümden zerre kadar korkum yok. Allah’ın takdiri neyse olacak. Ama, biliyor musun en çok neye üzülüyorum. Ben ölünce, hemşerilerim de varıp benim üç kâğıtçı, dalavereci kardeşime başsağlığı dileyecekler “BAŞIN SAĞOLSUN” diyecekler ya! İşte, bunu düşündükçe üzülüyorum, kahroluyorum!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.