REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT İÇİN ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK; TANITIM GÜNLERİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT İÇİN ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK; TANITIM GÜNLERİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
1 views
17 Ekim 2017 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Genel merkezi İstanbul olan ve ülke genelinde 20’ye yakın şubesi olan Siirt Kültür ve Eğitim Vakfının  düzenlediği Siirt Günleri başlıyor. 18  Ekim Çarşamba günü başlayarak 22 Ekim Pazar günü sona erecek olan tanıtım günleri İstanbul Yenikapı da gerçekleştirilecek.

Hazırlıkları aylardan beri sürmekte olan bu etkinliklerin ilimizin tanıtımına gerçekten büyük katkılarda bulunacağına inanıyorum. Çünkü ilimizin tarihi kültürel yönleri tanıtılacak. Ayrıca fıstığından balına kadar ürünlerimiz, battaniyesinden bakır ürünlerine kadar el sanatı ürünlerimiz teşhir edilecek. Bazıları da ikramlıkta olsa dağıtılacak. Bunun yanı sıra çeşitli sosyal etkinliklerde gerçekleştirilecek, söyleşiler yapılacak ve imza günleri düzenlenecek.

Üstelik seçilen yer çok önemli. İstanbul’un en merkezi ve en geniş yeri seçilmiş. Yenikapı bu alan için gerçekten ideal ve uğrak bir yer. Her gün milyonlarca kişinin geçtiği bir yer ve bu yerin seçimi gerçekten isabetli olmuş. Geçen yıl İstanbul Maltepe’de düzenlenen etkinlik seçilen yerin uzak olması ve uğrak bir yer olmaması nedeniyle istenilen etkiyi yapamamıştı ve bu yıl böyle bir risk yok.

Tanıtım günlerini düzenlemelerinden dolayı Siirt Vakfı yöneticilerini Başkanları Zeki Akyüzlü’nün şahsında kutlarken, hepimize ama özellikle Marmara Bölgesinde yaşayan hemşerilerimize bir görev düştüğünü de belirtmek istiyorum. Bizim bu etkinliğe katılmamız yetmiyor. Bu etkinliği olabildiğince duyuralım. Bizim dışımızda her birimiz en az birkaç kişinin de bu günleri takip etmesini sağlayalım. Unutmayalım ki bu günleri bizim takip etmemizden daha önemlisi başka illerden hatta başka ülkelerden insanların takip etmesi önem taşıyor. Çünkü bizler zaten ilimizi, kültürümüzü ve ürünlerimizi biliyor ve tanıyoruz. Bu açıdan baktığımızda bu günler bizim için memleket sevgisini pekiştirme, özlem giderme, çocukluk anılarımızı hatırlama ve uzun bir süreden beri görmediğimiz dostlarımızı görme günleri olarak kalır. Bu da  elde edilmek istenilen amaçlardan yalnızca bir tanesini oluşturuyor.

Bu konuda gerçekten her birimiz bir gayret içerisinde olalım. Sosyal medya başta olmak üzere her aracı kullanarak olabildiğince geniş kitlelere duyuralım. Bu konuda hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirelim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.