Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt İl Jandarma Komutanlığında Temsili Askerlik Heyecanı

SİİRT’TE ENGELLİ BİREYLER TEMSİLİ ASKERLİK YAPTI

SİİRT’TE ENGELLİ BİREYLER TEMSİLİ

Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nda bir günlük askerlik eğitimi tamamlayan 15 özel birey, düzenlenen törenle yemin edip terhis belgelerini aldı.
Siirt’te 15 özel birey, “Temsili Askerlik Uygulaması” kapsamında düzenlenen yemin töreniyle asker olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadı.

Engelliler haftası programı kapsamında Siirt İl Jandarma Komutanlığı’na aileleriyle gelen özel bireyler, temsili askerlik için üniformalarını giydikten sonra tören alanındaki yerlerini aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 15 özel birey yemin etti.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaparak özel bireyleri ve değerli ailelerini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek temsili askerlik yapan erleri ve ailelerini kutladı.

Askerlik, her Türk gencinin arzu ettiği bir görev olduğunu kaydeden Tuğgeneral Büyük konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Sizlere çok yakışan bu üniforma içerisinde ettiğiniz kutsal askerlik yemini ile tam bir asker oldunuz. Bugün sizlerle, bu peygamber ocağında şanlı Türk ordusunun birer neferi olmak gurur ve onurunu yaşarken yüzünüze yansıyan mutluluğu paylaşmaktan bizlerde tarif edilmez duygular içindeyiz. Bugün kutsal askerlik hizmetini yerine getiren evlatlarınızın gözlerindeki pırıltıyı büyük bir memnuniyetle görüyor ve bunun haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bu gençlerimize vatan savunmasında bir görev düştüğünde, diğer silah arkadaşlarından geri kalmayarak, verilecek her görevi en iyi şekilde yerine getireceklerine olan inancımız tamdır”

Vali Kızılkaya da programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Evlatlarımızın yemin merasiminden gurur duyduk. Törene katılan kardeşlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

“Askerlik, Türk Milletinin özünde ve ruhunda olan bir hasrettir” diyen Vali Kızılkaya, Vatan sevgisinin hiçbir şartta engel tanımadığın, vatana, millete ve bayrağa hizmeti görev bilen, yüreği vatan aşkı ile dolu özel birey kardeşimizin mutluluklarına ortak olup, terhis belgelerini takdim ettik. Vatan sevgisi hiçbir şartta engel tanımaz. Kahraman Mehmetçiklerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Duygusal anların da yaşandığı programın sonunda bir günlük temsili askerlik yapan askerlere Vali Kızılkaya tarafından terhis belgeleri törenle verildi.

Özel bireyler, terhis belgelerini alarak bir günlüğüne asker olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadılar.
“Eğitimli Köpeklerin Gösterisi Nefes Kesti”
Temsili askerlik uygulamaları kapsamında Siirt İl Jandarma Komutanlığının eğitimli köpekler ile yaptıkları gösteri ilgiyle izlendi. Köpeklerin eğitimci jandarma personeli ile yaptığı nefes kesen gösterisi tam not aldı.

Eğitmenlerinden aldıkları komutları yerine getiren köpekler, özel bireylerin ve ailelerin büyük dikkatini çekti. Köpeklerle yaklaşık 5 dakika süren şovu izleyen özel birey askerler büyük sevinç yaşadı.

Törenin ardından Vali Kızılkaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük ve protokol üyeleri, yemin eden özel birey askerler ve aileleriyle bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tören, Mehmetçiklere ve ailelerine yapılan çeşitli ikramlarla sona erdi.

Törene, Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya ve eşi Hanımefendi Nurten Kızılkaya, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük eşi Hanımefendi Günseli Büyük, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, bazı kurum müdürleri, özel birey vatandaşlar, aileleri ve jandarma personeli katıldı.

1 2 3 4 5