Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal; “İlim Öğrenmenin Amacı İnsanlara Faydalı Olmaktır”

Basret Erkek Kur’an Kursu’nda öğrencilerle bir araya gelen Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, “Eğitim ve Öğretimin öneminden bahsederken, İlim öğrenmenin amacı insanlara faydalı olmaktır” dedi.

Basret Erkek Kur’an Kursu’nda

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, Siirt İl Müftülüğüne bağlı Basret Erkek Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Pinal, burada yaptığı konuşmada, Hazreti Peygamberin “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir” buyurduğunu hatırlatarak, “Kur’an eğitimi yapanlar dünyanın en hayırlı işini yapıyor. Öğretenler de öğrenenler de burada dolayısıyla en hayırlı insanların arasında bulunmak da bizim için mutluluk verici” dedi.

Kur’an-ı Kerim’de insanın en güzel bir şekilde yaratıldığının anlatıldığını hatırlatan Müftü Pinal, insanın hayatı boyunca bu güzelliği muhafaza edecek şekilde yaşaması gerektiğini söyledi.

Müftü Pinal, ilim tahsil etmenin amaçlarından birinin, iyi bir insan olmak, olduğunu belirterek, şöyle devam etti; “Siz ilmi niye tahsil ediyorsunuz, insanlara faydalı olmak için. Hedef, insanlara faydalı olmak. “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanlardır” buyuruyor Peygamber Efendimiz. İnşallah sizler eğitimlerinizi bitirdikten sonra hangi alanda hizmet ederseniz ediniz, insanlara faydalı olacaksınız. İnsanlara faydalı olmak için çeşitli alanlar var. İyi bir hoca, iyi bir müftü, iyi bir akademisyen ve iyi bir öğretmen olacaksınız.”

Müftü Pinal konuşmasının ardından öğrenciler ve kurs hocalarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.