Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür: Ülkemizde Başarılı Organ Nakilleri Yapılıyor

Siirt Sağlık Müdürü Dr . Erol Emre Ömür organ nakilleri konusunda çok başarılı nakilleri yapıldığını belirterek bu konuda farkındalık oluşturmak ve bağış oranını arttırmak gerektiğini söyledi.

Siirt Sağlık Müdürü Dr

3-9 Kasım tarihleri arasında organ bağış haftası nedeniyle düzenlenen konferanslarda konuşan Dr.Erol Emre Ömür, organ bağışını arttırmak için çalışmalar yapılması gerektiğini belirterek “Güneydoğuda organ bağışına uzak duruluyor. Oysa Diyanet İşleri Başkanlığınca 1980 yılında verdiği bir fetva ile bunun dini açıdan bir sakıncası olmadığını açıkladı” dedi.
Toplantı daha sonra Kanal 56 TV’nin yaptığı çekimlerle Vali Dr.Kemal Kızılkaya’nın görüntülü mesajı ile vatandaşların konu ile ilgili görüşlerini içeren bir video izlendi. Dr.Kızılkaya, vatandaşlarımızı hayat kurtarabilmek amacıyla bağış yapmaya davet etti.
Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Acil Tıp Uzmanı Dr.Zübeyde Albayrak, organ bağışı konusunda bilgi verdi.
Ülkemizin organ bağışı alanında dünya çapında en başarılı ilk beş ülke arasında yer aldığını belirten Dr.Albayrak, özellikle kadavradan organ bağış oranının az olduğunu ifade ederek, beyin ölümü ile bağış konusunda yasal mevzuat hakkında bilgi verdi.