Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt İş İnsanları Derneği Şube Başkanı Doğrusever’den Tekstilcilere Çağrı

Yurdun değişik bölgelerinde tekstil sektöründe faaliyet gösteren Siirtli iş insanlarına kendi memleketlerine yatırım yapma çağrısı yapıldı.

Yurdun değişik bölgelerinde tekstil

Kısa adı ASRİAD olan Asrın İş İnsanları Derneği Siirt Şube Başkanı Zafer Doğrusever, il genelinde valilik ve DİKA’nın işbirliğiyle onlarca tekstil atölyesi binasının yapıldığını hatırlatarak bunların faaliyete geçirilmesi işinin öncelikle , yurdun değişik illerinde tekstil sektöründe faaliyet gösteren hemşerilerimize düştüğünü belirtti.

Başta İstanbul ve Bursa illeri olmak üzere yurdun  değişik illerinde  çok sayıda Siirtlinin tekstil sektöründe faaliyet gösterdiğini belirten Doğrusever, “Başta İstanbul ve Bursa olmak üzere yurdun değişik il ve ilçelerinde tekstil sektöründe  faaliyet gösteren çok sayıda hemşerimiz bulunmaktadır. Öte yandan valiliğimizde DİKA nın desteği ile istihdam sorununu çözebilmek amacıyla il merkezi dahil bütün  ilçe ve beldelerde onlarca tekstil atölyesi binası inşa etti. Çok doğru bulduğumuz bu  girişimi doğal olarak destekliyoruz. Ancak bu atölyelerin faaliyete geçirilmesi konusunda tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş insanı hemşerilerimize düşüyor. Onlara buradan çağrı yapıyoruz. Gelin hem devletimizin bölgemize sağladığı cazip destek ve ucuz iş gücünden yararlanın ve hem de memleketinize olan vefa borcunuzu ödeyin.” Dedi.

Doğrusever, dernek olarak Siirt’te yatırım yapmak isteyen her girişimciye her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.