REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT-KURTALAN DEMİRYOLU İHALESİ YAPILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT-KURTALAN DEMİRYOLU İHALESİ YAPILDI
142 views
27 Eylül 2017 - 12:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde  Vali Ali Fuat Atik başkanlığında Milletvekilimiz Prof. Dr. Yasin Aktay, MKYK üyesi Hemşerimiz Ethem Sancak, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu ve AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’nun Ankara’ya giderek Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’la yapmış oldukları görüşme meyvesini verdi.

Siirt-Kurtalan Demiryolu (Altyapı, Üstyapı) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı İşi danışmanlık hizmetinin ihalesi 21 Eylül tarihinde yapıldı. Bilindiği üzere 01 Nisan 2014 günü teklifleri toplanan söz konusu Siirt-Kurtalan Demiryolu (Altyapı-Üstyapı) ihalesinin idari şartnamenin 35,3 maddesine istinaden teknik ve mali değerlendirme sonucunda üçten az istekli kaldığı için ihale iptal edilmişti.

AK Parti Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, demiryolu hattının Kurtalan’dan Siirt’e uzatılması için proje ihalesinin yapıldığını müjdeledi. Ak Parti Genel Başkanı Danışmanı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, Devlet Demiryolları Genel Müdürüyle görüşerek demiryolu hattı ile ilgili son gelişmeleri teyit etti.

Konu ile ilgili bilgi veren Aktay, “Bugün Devlet Demiryolları Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın ile ilgili yaptığım görüşmede, demiryolu hattının Kurtalan ilçemizden Siirt il merkezine uzatılması ile ilgili son çalışmaları değerlendirdik. Geçen yıl ihale edilen etüt çalışmalarının tamamlandığını ifade eden genel müdürümüz, şimdi de demiryolu hattının proje ihalesini gerçekleştirdiklerini belirtti. Proje çalışmaları tamamlandığında demiryolu hattının yapımına başlanacaktır. Amacımız bu demiryolu hattının Şırnak iline kadar uzatılması ve Siirt’i çıkmaz sokak olmaktan kurtarmaktır” dedi.

SİİRT HEYETİNİN ANKARA TEMASLARI NETİCE VERMEYE DEVAM EDİYOR

Siirt’in geçmişten gelen tüm sorunlarını bir bir çözmeye çalıştıklarını belirten Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay,  Ankara’da ilgili bakanlarımızla yaptığımız görüşmeler, netice vermeye devam ediyor. İnşallah ekip ruhuyla Siirt’in geçmişten gelen tüm sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye gayret ediyoruz. Köydes kapsamında köylerimizin alt yapılarını tamamlıyoruz. Belediyelerimizin üstün gayretleriyle çok güzel hizmetler gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki günlerde hemşehrilerimize yeni müjdelerimiz olacaktır. Bu vesileyle Siirt’in sorunlarının çözümüne destek veren tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.