Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Memur-Sen’den Filistin’e Destek İçin Basın Açıklaması Gerçekleştirdi

Memur-Sen Siirt İl Temsilciliği, İsrail’in katliamlarına dur demek, mazlum Filistin halkına destek vermek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Memur-Sen Siirt İl Temsilciliği,

Memur-Sen Siirt Temsilciliği, Gazze’de bütün dünyanın sessiz bakışları arasında yaşanan vahşete ve soykırıma dur demek, Filistin’e destek vermek amacıyla Türkiye geneliyle birlikte ortak basın açıklaması düzenledi.

Güres Caddesinde düzenlenen “Soykırıma Hayır! Filistine destek ve siyonizme lanet” açıklmasına AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, AK Parti İl Başkan Vekili Caner Bahri Özturan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hikmet Ekin, Hüdapar Merkez İlçe Başkanı Emin Tetik ve sendika temsilcileri katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Başkanı Yunus Emre Diriarın yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;Bugün Türkiye genelinde Siyonist İsrail’in yaptığı soykırımı lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için alanlardayız. Aynı anda Ankara’da büyük bir mitingle Siyonist katliamı lanetliyor, bütün Türkiye’den ses veriyoruz.

Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur’ diyerek Siyonizme karşı onurluca direnen kardeşlerimize omuz vermek, kutlu direnişi selamlamak için buradayız. İkiyüzlü suskunluğa karşı insanlık onurunu haykırmak için buradayız. Ve dünyanın tüm iyi insanlarına “zulmün ateşi insanlığı kuşatıyor” uyarısında bulunmak için buradayız.

Aziz kardeşlerim…

Sözün bittiği yerdeyiz, ikiyüzlülüklerin zulmü azdırdığı zamandayız.

Soykırımcı Siyonistler Filistin’de katliam yaparken, susanların kıyameti zorladığı zamandayız. Evet, bugün Filistin’de mazlumların kanı üzerine kurulmuş bir rejim var. O şebekeye kimileri devlet diyor. Hayır, İsrail bir devlet değildir. İsrail, emperyalizm tarafından kurulmuş ve desteklenen bir terör örgütüdür.

İsrail, bütün dünyaya kötülük yayan, soykırımcı bir organizasyondur. İşte… Bu rejime karşı direnen bir avuç insan, Bugün, bütün dünyanın onurunu tutmaya çalışan o halk katlediliyor.

İnsanlık nerede? Onur nerede?

Bugün Filistin’de can pazarı kurulmuş…

Gazze’de çocuklar ölüyor!

Gazze’de kadınlar ölüyor!

Gazze’de ihtiyarlar ölüyor!

Gazze’de insanlık ölüyor!

Kan üzerine yükselmiş Batı Medeniyeti katille aynı safta… Ey insanlık neredesin?

Biz biliyoruz, Filistin’de kardeşlerimiz onurlarıyla şehit oluyor. Dünyanın kötülüğü ise geride kalanların yakasına yapışıyor.

Aziz kardeşlerim,

Şu vahşetin ortasında kan ve irinden beslenen siyonistlerin söylediklerine bakın, nasıl bir kötülükle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlarsınız…

İsrail savunma bakanı çıkıyor, Filistinliler hakkında, ‘onlar insan değil, hayvanlarla Kötülüğün görüntüsü Netanyahu ‘Gazze’yi dümdüz edeceğiz’ diyor. savaşıyoruz’ diyor.

Sözde sağlık bakanı, hastanelere başvuran Filistinlileri tedavi etmeyeceğiz’ diyor.

Hatta hastanede yatan Filistinliler infaz edilebilir’ diyerek kutsal bir mesleği terör aracına dönüştürüyor.

Sözde Cumhurbaşkanları, Elektrik, su, yiyecek verilmeyecek. Ulaştırmaya çalışan araçlar vurulacak’ derken, sözde bir milletvekili, ‘nükleer silah kullanmalıyız’ diyebiliyor.

Değerli kardeşlerim, her savaşın bir hukuku vardır. Bütün mahlukatta bir denge vardır. Fakat bu kandan, irinden beslenen örgüt,vahşetini sınırlayacak hiçbir değere, hukuka sahip Bakın, insanlıktan çıkmış sözde savunma bakanları ne diyor… Askerler her şeyi yapabilir. Hiçbir yaptığı için sorumlu değiller, yargılanmayacaklar…..”değil.

ABD’li bir senatörise ‘Bu bir din savaşı. Her yeri bombalamalıyız…” diyerek kötülük rejimine dini bir kılıf geçiriyor.

Gerçekler bunlar aziz kardeşlerim…

İsrail’e giden ABD dışişleri bakanı, “Ben buraya ABD dışişleri bakanı olarak değil bir Yahudi olarak geldim” diyerek bu din savaşı sözüne de destek vermiş oluyor. Ve kendisi de bir katliam üzerine kurulmuş ABD ve İngiltere bu kanlı rejime destek olması için uçak gemileri gönderiyor. Fransa, Almanya başta olmak üzere AB başkentlerinden de soykırıma destek açıklamaları geliyor peş peşe… Kendisi de soykırımlar üzerine kurulmuş Fransa gibi bazı ülkeler Filistin’i destekleyen eylemleri bile yasakladılar.

Bütün bu zeminde kim tanır uluslararası hukuku. Kim tanır insanı, insanlığı… Evet… Onun için sözün bittiği yerdeyiz, diyoruz. Onun için dünyanın iyi insanlarına çağrıda bulunuyoruz. “Bu zulüm bütün dünyayı saracak!” O uçak gemilerinin bölgeye sadece İsrail’e destek için gelmediğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bütün hesaplar İsrail’in bölgesel planları ve güvenliği için. Güvenlik güçlerimizin Suriye’deki haklı operasyonlarından rahatsız olmaları da bundan.

Emperyalistlere güçlü bir sesle altını çizerek ifade etmek isteriz ki; “Daha çok rahatsız olacaksınız!” Aziz kardeşlerim, Saygıdeğer basın mensupları, Kirli bir propaganda çarkı altında yaşıyoruz….. Kitlesel ölümleri gerçekleştirenler suçsuz, kendini savunanlar suçlu.

Kimse başını kuma gömmesin… Bir ekran görüntüsüne kapılıp, kendini kurtaracağını da zannetmesin. Sırtını emperyalistlere dayamış bir terör örgütü aralıksız yetmiş beş-seksen yıldır katliam yapıyor Filistin topraklarında.

Bu gerçekten kaçabilir miyiz?

Katil belli iken kimse güce yaslanıp maktulü taşlamasın.

Bu köhne dünya yıkılır! Ancak adaletle yoğrulmus insanlık ayakta kalır.

İsrail, -kan ve irinden beslenen bu terör şebekesi- elbette yerle yeksan olacak.

Kahrolsun İsrail’i destekleyen emperyalizm…

Kahrolsun İsrail…

Yaşasın adalet…

Yaşasın insanlık….

Yaşasın özgür Filistin. İfadelerini kulandı. Açıklamanın ardından yapılan duaların ardından etkinlik sona erdi.