Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Milletvekili Merhum Abdurrezzak Ceylan’ın Oğlu Adil Sebati Ceylan, AKP’nin Batman Belediye Başkan Adayı Oldu

Adaylığı Siirt’te de yankı uyandıran ve hemşerilerimizi de memnun eden Ceylan’a başarılar diliyoruz.

Adaylığı Siirt’te de yankı

TBMM’de 29 Mart 1989’da Siirt Bağımsız Milletvekili İdris Arıkan, ANAP’lı Zeki Çeliker ile Meclis kulisinde çıkan arbedede kavgayı ayırmaya çalışan Siirt’in DYP milletvekili olan Abdurrezzak Ceylan hayatını kaybetti.

29 Mart 1989 yılında Siirt Bağımsız Milletvekili İdris Arıkan, ANAP’lı Zeki Çeliker ile Meclis kulisinde karşılaşmış, iki milletvekili arasında sert bir tartışma yaşanmıştı. Arıkan, silahına davranınca, DYP’li Ceylan kavgayı yatıştırmak üzere araya girmiş ve bu sırada Arıkan’ın silahını ateşlemesi üzerine Ceylan göğsünden vurularak hayatını kaybetmişti.

Komşu ilimiz Batman’da Adil Sebati Ceylan yerel seçimler öncesinde oy verecek vatandaşların merak ettiği isimlerden biri olurken, AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı olan Adil Sebati’nin hayatı ve kariyeri merak ediliyor.

Peki, Adil Sebati kimdir? Adil Sebati Ceylan, 1978 yılında Batman’da dünyaya geldi. 1980 darbesinden sonra kurulan Milliyetçi Demokrasi Partisi’nden Siirt Milletvekili seçilen ve daha sonra DYP’de milletvekilliğini sürdüren eski politikacı merhum Abdurrezak Ceylan’ın oğludur. Mühendis olarak çeşitli şirketlerde yönetici olarak ve 2012 yılında Garzan-Kozluk Sulama Birliği Başkanı olarak da görev yapmıştır.

Adil Sebati Ceylan, adaylığının ilan edilmesinin ardından yapmış olduğu açıklamada: “İl teşkilatımızın programı netleştikten sonra kısa bir süre içerisinde seçim bölgemize geleceğiz ve Batman’ımıza yönelik projelerimizi açıklayacağız. Güzel şehrimize yönelik önemli projelerimiz olacak” dedi.

Adaylığı Siirt’te de yankı uyandıran ve hemşerilerimizi de memnun eden Ceylan’a başarılar diliyoruz.