Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Milletvekili Mervan Gül: Siirt İçin Ciddi Bir Projemiz Var

AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla Siirt’te düzenlenen ‘100. Yıl Tarımsal Projesi’ kapsamında 100 bin fıstık fidesinin dağıtıldığı törende Siirt’te Jeotermal sera bölgesini oluşturmak için çalışmalara başlandığını açıkladı.

AK Parti Siirt Milletvekili

AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, 2017 yılında Ilısu Barajı altında kalan ve gündemden düşmeyen Sağlarca Kaplıcası ile ilgili açıklamada bulundu.

Gül, Siirt’te daha önce de yapılması gündeme gelen jeotermal seracılığın yapılması için çalışmaların başlandığını belirten Gül,” Siirt için ciddi bir projemiz var. Bunu da müjdelemek istiyorum. Jeotermal sera bölgesini oluşturmak istiyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı ile yaptığı görüşmeye ilişkin konuşan Gül, “Tarım Bakanı ile yaptığımız görüşmede, kendisinin özellikle benden istediği, siz bana 55 santigrat derece bir su temin edin, organize seracılık bölgesi bana ait. Bunu ben gerçekleştireceğim. Şuanda o çalışmayı başlattık. Ben kendimde jeoloji mühendisiyim, zemini iyi biliyorum ve Allah’ın izniyle 60 derecenin üzerinde sıcak suyu yakalamayı düşünüyorum ve İnşallah her beraber de dua edin bu suyu sağlarız. Siirt’imize de böyle bir jeotermal sera bölgesini oluştururuz” şeklinde konuştu.

SİİRT’TE YETİŞTİRİLEN SEBZE SİİRT’E YETİYORDU

Ilısu baraj gölü ile sular altında kalan tarım alanlarından yetişen sebzenin Siirt’in ihtiyacını karşıladığını belirten Gül, “Siirtli kardeşlerim bunu çok iyi biliyor. Geçmişte, sadece bizim Botan Vadisi’nden çıkan sebze Siirt’e yetiyordu ve hatta Erzurum’a kadar gönderiyorduk.  İnşallah gelecekte biz bunu gene yakalamaya çalışacağız, bununla ilgili bir çalışmamız var” diye konuştu.