Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Milletvekili Sarıtaş, ’12. Kalkınma Planı’ Üzerinden Hükümete Yüklendi

Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş, ’12. Kalkınma Planı’ üzerinden hükümetin kayyım politikalarını eleştirdi.

Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan

Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş, TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmayla “12. Kalkınma Planı”nda değinilen yerel yönetimler başlığı üzerinden seçilmiş belediyelere atılan kayyımlara değinerek hükümeti eleştirdi.

Sarıtaş, halkın seçti onca belediyeyi atanan memurların yönettiğinin altını çizerek “12. Kalkınma Planı”nda değinilen yerel yönetimle ilgili planların hiç bir yaraya merhem olamayacağını ifade etti.

Sarıtaş’ın meclis konuşması şu şekilde;

“Üzerine konuştuğumuz kalkın planının en önemli başlıklarından biri de Yerel Yönetimler olmalıydı. Ancak sanki bu ülkenin onlarca belediyesinde seçilmiş, halk iradesine atanmış memurlar yönetmiyormuş gibi kurulan cümleler yapılan planlar hiçbir yaraya merhem olmayacaktır. Mesela 12. Kalkınma Planında geçen şu ifadelere bakar mısınız?

Diyor ki; “Belediyelerin karar alma süreçlerinde vatandaşların ve muhtarların katılım rolü güçlendirilecektir.” 2 dönemdir vatandaşın seçtiği belediyelere kayyım atayan bu iktidar değil midir? Yine 12. Kalkınma Planında şöyle bir ifade geçiyor; “Kadın, genç, yaşlı ve engellilerin yerel yönetimlerdeki temsil ve karar alma süreçlerine katılım mekanizmaları güçlendirilecektir.” Bu planı hazırlayan AKP-MHP iktidarının belediyelerimize atamış olduğu kayyımların ilk icraatının kadın ve gençlik merkezlerinin kapattığı gerçeğini bilmiyorlar mı? “