Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Milletvekili ve DEM Eş Genel Başkanı Bakırhan’dan “Yancı Olmayız” Çıkışı

CHP ile DEM arasındaki pazarlık kızışıyor. Özgür Özel’in ziyaret edip “ittifak” yoklaması çektiği DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan yerel seçimlerde sırf iktidara kaybettirmek için muhalefete destek vererek ‘yancılık’ yapmayacaklarını söyledi.

CHP ile DEM arasındaki

Tuncer Bakırhan, “Batı’da daha net, daha somut ilçe ilçe tavrımızı ortaya koyacağız. Adaylarımız DEM Partili olmak zorunda değil, hangi partili olduğunun bizim için önemi yok. İlkelerde uzlaşabilirsek, aday kapsayıcı ve demokratik olabilirse oturup konuşuruz” ifadeleriyle de CHP’ye karşı pazarlıkta el yükselttiğini ortaya koydu.

TUNCER BAKIRHAN’DAN CHP’YE PAZARLIK MESAJLARI

DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, Alman yayın organı DW Türkçe’ye yaptığı açıklamalarda CHP’ye pazarlık mesajları gönderdi.

Koşulsuz ‘iktidara kaybettirme’ politikasından vazgeçtiklerini söyleyen Bakırhan, “Önümüzdeki dönemde de Batı’da daha net, daha somut ilçe ilçe tavrımızı ortaya koyacağız. Adaylarımız DEM Partili olmak zorunda değil, hangi partili olduğunun bizim için önemi yok. İlkelerde uzlaşabilirsek, aday kapsayıcı ve demokratik olabilirse oturup konuşuruz. Eskisi gibi iktidara kaybettirme ve karşısında kim olduğuna bakılmaksızın ona oy veren bu yöntemi artık değiştiriyoruz.” dedi.

“AMACIMIZ YANCILIK DEĞİL”

CHP ile giriştikleri pazarlığı sıkı tutacağı anlaşılan DEM’ eş başkanı Tuncer Bakırhan, “Kayıtsız şartsız iktidar kaybetsin diye oy vermeyeceğiz. Sonuçta biz de bir siyasi partiyiz. Üstelik büyük bedeller ödeyen bir partiyiz. Amacımız sadece muhalefete yancılık yapmak değil” dedi.

DEM Parti CHP’DEN ESENYURT’U İSTİYOR

Öte yandan HDP/DEM’in CHP ile yürüttüğü pazarlıklarda İstanbul ve Ankara’da destek vermek karşılığında bazı ilçeleri istediği biliniyor. Bu ilçeler arasında İstanbul’da Sultangazi ve Esenyurt öne çıkıyor.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, yaptığı açıklamada “Çeşitli istişareler, müzakereler ve güç birlikleri kurarak ilerleyeceğiz. Yerel seçimlerde “kent uzlaşısı” stratejisini uygulayacağız.” ifadeleriyle CHP’ye ittifak için kapıyı açtı ve DEM’in aday çıkaracağı ilçeleri duyurmuştu.

O ilçeler şu şekilde: “Adana’da Seyhan, Ceyhan ve Yüreğir Antalya’da Kepez Mersin’de Akdeniz, Toroslar ve Tarsus İstanbul’da Esenyurt, Sultanbeyli, Adalar ve Sancaktepe Aydın’da Didim, Efeler, Germencik ve Söke Konya’da Cihanbeyli, Kulu Kocaeli’nde Dilovası İzmir’de Torbalı, Bayraklı Menemen Manisa’da Gölmarmara, Turgutlu, Yunus Emre Çanakkale’de Gökçeada Tekirdağ’da Çorlu ve Çerkezköy.”