Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Milletvekili ve DEM Parti Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, CHP’ye Yüklendi

Partisinin Antalya kongresinde konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, ‘Kürt coğrafyasında irademizi yok sayanlara, oyumuzu alıp sırt çevirenlere gereken cevabı halklarımız verecektir’ dedi.

Partisinin Antalya kongresinde konuşan

“Antalya’da da Kent Uzlaşı’sını esas alacağız” diyen Bakırhan, “Yerel seçimlerde başta Kürt coğrafyası olmak üzere Türkiye’deki halkımızın ve halklarımızın iradelerinin yönetimlere yansımalarını sağlayacağız. Kürt illerinde biliyorsunuz en demokratik yöntemlerle sandıklar kurulacak. Halkımızın tercih ettiği adaylar bizim adaylarımız olacak. Antalya dahil olmak üzere burada Kent Uzlaşısı’nı esas alacağız. Kent Uzlaşısı ne demektir? Demokrat olan, Kürt düşmanı olmayan, Alevi ve kadın düşmanı olmayan, demokratik bir hukuka hakka riayet eden, saygı gösteren adaylar adaylarımız olacak. Şimdi size soruyorum?” diye konuştu.

ANTALYA BELEDİYESİNE TEPKİ

Bakırhan, CHP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne de yüklendi. Bakırhan, “Oyumuzu alacaksın, oyumuzla saltanat kuracaksın. Ama Kürtler salon talep ettiği zaman vermeyeceksin? Antalya’da sizin huzurunuzda sesleniyorum; biz işbirliği de yaparız, güç birliği de yaparız, her masada da otururuz. Burada bir problem yok. Ama biz asla bir faşiste, ırkçıya salon vermeyene oy vermeyiz. CHP’li arkadaşlar da burada. Genel Merkezleriyle de görüşeceğiz. Bunu da burada ilan ediyoruz. Bizi yok sayan, AKP ve MHP gibi yaklaşan insanlara ne oy ne de işbirliği yapmayacağımızı buradan ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.